#EDPROРЕКОМЕНДУЄ
Програми для безпаперового менеджменту в школі
Підбірка програм та відгуки вчителів, які користуються ними на практиці.
Популярні у світі програми для організації навчального процесу стають зручними інструментами в українських школах. Це те, без чого закладам освіти уже не обійтися. Читайте, обирайте, а хто користується, діліться відгуками та досвідом з колегами! За даними The Top Tools for Learning (опитування проводять уже 12 років підряд), пропонуємо підбірку найкращих платформ для навчання. Також ми опитали на своїй сторінці у Фейсбуці наших учителів користування цими програмами на практиці та поділимося їхніми відгуками!
Moodle або Мудл
Модульне об'єктно-орієнтоване динамічне навчальне середовище
Ресурс української спільноти користувачів Moodle: https://moodle.org/course/view.php?id=17228

Найбільш поширеною в Україні й у світі платформою для навчання вважають Moodle (Modular Object-Oriented Dynamic Learning Environment, вимовляється «Мудл»). Її можна використовувати для навчання школярів, студентів, при підвищенні кваліфікації, бізнес-навчанні, як у комп'ютерних класах навчального закладу, так і для самостійної роботи вдома. Moodle — це безкоштовна, відкрита (Open Source) система. Вона не потребує жодного платного програмного забезпечення для роботи. Будь-який заклад освіти може впроваджувати у себе ліцензійну систему та вносити зміни у код відповідно до своїх потреб.

Обладнання: комп'ютер, планшет, телефон
Вартість: безкоштовна
Мова: українська також є :)
Сайт: https://moodle.org/

Фейсбук-сторінка: Moodle
Як встановити Moodle на домашньому комп'ютері, в локальній мережі навчального закладу: https://moodle.org/mod/page/view.php?id=8175
Отримати допомогу, якщо виникають труднощі, можна на форумах сайту moodle.org, де завжди знайдеться багато охочих відповісти на запитання, поділитися досвідом.
Враженнями про програму поділився директор науково-дослідного підрозділу дистанційної загальноосвітньої школи 1-11 класів Центр освіти «Оптіма» Робертс Вайшла: "Ми користуємося навчальною платформою Moodle, вона давно уже розроблена, має великий набір функцій і є основною у цілому світі. Тут є усі складові для організації дистанційного навчання. Вона регулярно оновлюється, у нас є розробник, який може вносити зміни за нашими побажаннями. І ця система нам цілком підходить."
Google Classroom
Безкоштовний веб-сервіс від Google для навчальних закладів (шкільних та вузів)
Сервіс орієнтований на безпаперовий обмін завданнями між вчителями та учнями. Йдеться про створення, поширення та класифікацію завдань за допомогою поєднання різних сервісів Google:
Учнів можна запрошувати до класу через приватний код або ж автоматично імпортувати з шкільного сайту. Кожен клас створює окрему папку на Google диску відповідного користувача Google Drive, де зберігаються усі роботи.

Обладнання: комп'ютер, планшет, телефон
Вартість: безкоштовна
Мова: англійська, українська
Сайт: https://classroom.google.com/

Фейсбук-сторінка:
Teachers Using Google Classroom
За допомогою мобільних додатків Google Classroom можна робити фото та прикріплювати їх до завдань, ділитися файлами з інших додатків. Викладач чи учитель має можливість відстежувати прогрес кожного студента та залишати коментарі. Створювати файли можуть як вчителі, так і учні. Також завдання з коментарями учні можуть допрацьовувати і відправляти на повторне оцінювання.
Перевагами у користуванні Google Classroom назвали:
  • Економію часу, грошей та збереження довкілля — учитель української мови та літератури Олександр Черкас з СЗШ № 242 м. Києва.
  • Скорочення часу на підготовку до уроків — учитель інформатики Дорога-Іванюк Олена з Пологівського НВК.
  • Швидкість перевірки та контролю індивідуальних досягнень учнів — педагог-організатор, учитель української літератури Ілона Івахів з Ліцею № 51 ім. Ів. Франка.

Учитель інформатики Ольга Доскочинська з СЗШ 62 міста Львів зазначила: "Я використовую у своїй роботі Google Classroom та Microsoft Office 365. Маю розгорнуте хмарне середовище на Microsoft для школи, цього року отримала експерта:) G suite for Education також можна розгорнути для навчальних закладів, це захищене закрите хмарне середовище, аналогія Microsoft Office365. Оскільки Google дає можливість безкоштовно використовувати Classroom, то для моїх учнів цього достатньо. Колись, у 2016 році, ще використовувала Moodle — дуже класне платформа, створила там багато уроків і практичних для нашого проекту "Smart школа", але потім через якісь нюанси з хостингом у нас не було доступу."
G Suite for Education
Набір інструментів для ефективного навчання та викладання
Ці інструменти можна умовно поділити на такі групи:

  • Для зв'язку — Google Classroom, Gmail, Сalendars.
  • Для створення — Documents, spreadsheets, presentations, and forms, Google Sites
  • Для зберігання — Unlimited cloud storage
  • Для оцінювання та контролю ;— 24/7 support by phone, email, and online, eDiscovery for emails, chats, and files, Security and administration controls
Обладнання: комп'ютер, планшет, телефон
Вартість: безкоштовна для шкіл
Мова: англійська, українська
Сайт: https://edu.google.com/products/gsuite-for-education/

Фейсбук-сторінка:
Teachers Using Google Suite For Education
Частина наших закладів користується Google Classroom окремо або у складі G Suite for Education.
Відгуком про ефективність використання G Suite for Education поділилася учитель інформатики Наталя Котлярова з Краматорської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №23: "Мені подобається викладання теоретичного матеріалу з можливістю для дітей переглядати матеріал лекції ще раз, особливо якщо учень був відсутній. Завдання для виконання є завжди в доступі і відмовка типу "не було на уроці" чи "не записав" — вже не діють. Учень бачить результати своїх задач, може бачити, якщо виконання йде з обмеженням у часі. Оцінка потрапляє до учня — щойно її виставляє учитель. Батьки можуть контролювати прогрес дитини, що значно підвищує результативність роботи. Окрім того, з'являється можливість спокійно обдумати матеріал і якщо не встиг на уроці, то можна допрацювати вдома, то ж діти з більш повільним темпом роботи — не страждають."
SMLS
Cистема управління навчальним закладом та навчальним процесом
Це платна програма, якою користуються чимало приватних шкіл. Про неї ми дізналися саме з нашого опитування серед підписників сторінки на Фейсбуці. Користувачі можуть спробувати демо версію. Адміністрація школи отримує можливість керування та контролю. Учителі — інструменти для складання навчального плану, розклад, доступ до освітньої мережі та бібліотеки, безпаперові звіти або з незначним використанням паперів та інше. Учням пропонують надавати інформацію починаючи від маршруту шкільного автобуса до детальних даних про кожен урок: навчальні ресурси, що використовуються на уроці, завдання, оцінки тощо.

Батьки мають можливість спостерігати за навчальним процесом своєї дитини незалежно від часу та місце розташування.

Обладнання: комп'ютер
Вартість: платна, є демо версія
Мова: українська, російська, англійська
Сайт: https://smls.com.ua/

Фейсбук-сторінка:
SMLS
Про цю програму користувачі не надіслали відгуків, тому обмежуємося оглядом.

Edmodo
Набір інструментів для ефективного навчання та викладання
Глобальна освітня мережа Edmodo надає можливість створення акаунтів для вчителів, учнів, батьків та адміністрації школи. Якщо уся школа підключається до користування, обіцяють безкоштовний доступ до послуг цього сервісу.

Для навчання тут є як освітній контент, так і інструменти зі створення ігрових завдань, швидкої перевірки відповідей, тренувальні вправи, різнопланове (аудіо, відео) наповнення та можливість структуризації класів та роботи вчителя відповідно до навчального плану.

Заснована у 2008 році, має користувачів у понад 190 країнах

Обладнання: комп'ютер, планшет, телефон
Вартість: безкоштовна
Мова: багатомовна
Сайт: https://new.edmodo.com/

Фейсбук-сторінка:
Edmodo
До системи можуть підключатися учні або вчителі окремо, отримуючи доступ до частини інструментів, або ж увесь заклад освіти з більшим пакетом можливостей. Працює з Google та Microsoft-продуктами, на різних пристроях.
mozaBook та mozaWeb
Система для обміну готовими презентаціями уроків та організації класної роботи
Програма забезпечує можливість створення та поширення зошитів, імпорт книжок та містить цілу систему колообігу документів між сайтом mozaWeb та програмою mozaBook. Іншими словами, своїми напрацюваннями учителі можуть ділитися з колегами зі своєї школи або й з інших освітніх закладів. Тут можна переглянути, як це працює.
Також можна організувати класну роботу, створювати й надсилати на перевірку домашні завдання. Наш тренер розповідає та демонструє, як це все робити у відеолекції.

Обладнання: комп'ютер з ОС Windows, інтерактивна панель, інтерактивна дошка, проєктор
Вартість: платна, є демо-версія
Мова: багатомовна, українська
Сайт: http://www.mozaweb.com/mozabook

Фейсбук-сторінка:
EdPro.ua
Безкоштовне навчання для користувачів: https://edpro.ua/webinars
Відгуки
ПІДПИСУЙСЯ НА НОВИНИ