9-класник зі Здолбунівського ліцею №4 створив програму, яка сповіщає про загрозу ракетного удару.

9-класник зі Здолбунівського ліцею №4 створив програму, яка сповіщає про загрозу ракетного удару.

На світлині ви бачите, як школяр показує інформацію, користуючись інтерактивною панеллю EdPro. Великі екрани з якісним зображенням допомагають зараз не тільки освітянам, а й військовим, журналістам та різним підприємствам. Про це йдеться у статті "Інтерактивна панель EdPro: від освіти до волонтерки".

Після повномасштабного вторгнення Юрій Кір’янчук, навчаючись у 9 класі, власноруч розробив програму, яка сповіщає про загрозу ракетного удару й автоматично вмикає і вимикає сигнал повітряної тривоги. Крім цього щоранку о 9:00 програма запускає хвилину мовчання за загиблими внаслідок збройної агресії Росії проти України. Серед функцій розробки школяра зі Здолбунова також увімкнення гімну України.

“Вдосконалену програму встановили на шкільний комп’ютер. Сам звук повітряної тривоги програма запускала на комп’ютері. З комп’ютера звук передавався на підсилювач. Завдяки розробці Юрія, автоматичне оповіщення про ракетну загрозу, отримала не лише рідна школа хлопця, а й найближчий мікрорайон Здолбунова. Після встановлення програми в ліцеї відпала потреба, аби хтось цілодобово чергував в навчальному закладі.”

Більше про історію створення програми  можна починати на сайті rivne-future.