Інновації у навчальному процесі: як вчителі використовують інтерактивні панелі на уроках
Сучасна школа вимагає від вчителів постійного розвитку та застосування інноваційних методів навчання. Технології розвиваються дуже стрімко, тому вчителям необхідно використовувати їх на користь навчального процесу. Однією з таких технологій є інтерактивна панель — великі сенсорні екрани з комп'ютером. Вони забезпечують новий рівень інтерактивності у класі та полегшують роботу вчителя. У цій статті розглянемо, як на різних предметах можуть застосовувати під час навчання Інтерактивні панелі в школах та які переваги це має для навчального процесу.
Варто розуміти, що інтерактивна панель може все те, що й комп'ютер, до того ж сенсорний екран допомагає залучити учнів до навчання та зробити процес цікавішим та захопливим. Це значно спрощує проведення уроків, перевірку знань учнів, показ матеріалів стає простішим.
Ось декілька прикладів того, як вчителі можуть використовувати інтерактивні панелі з ПК у класі:
- Використання віртуальної дошки. За допомогою інтерактивної панелі вчителі можуть створювати віртуальну дошку, на якій можна писати, малювати, та вам може більше сподобатись режим олівця, за допомогою якого вчителі можуть писати на зображеннях, презентаціях та відео, що дозволяє створювати більш інформативні та динамічні уроки. За словами вчителів української мови, вони більше не витрачають часу на написання матеріалу на дошці. Замість цього вони відкривають презентацію та швидко і більш наочно пояснюють його учням. Після цього в презентації залишають кілька завдань для перевірки розуміння матеріалу. Цей підхід допомагає зекономити час на уроці та робить його більш зручним для сприйняття. Учителям географії та історії за допомогою цього режиму зручно працювати з географічними картами та ілюстраціями.
- Групове проходження тестів. Airclass — це крута функція інтерактивних панелей компанії EdPro, що дозволяє групам учнів підключатися до сайту за допомогою посилання або qr-коду. Завдяки цій функції вчителі можуть під час уроку проводити опитування всього класу. Це дозволить залучати всіх учнів до тесту та перетворить перевірку засвоєння матеріалу в гру.
- Використання спеціалізованого програмного забезпечення. Дуже потужним інструментом є програма Мозабук. Завдяки численним ілюстраціям, 3D сценам, фото, відео та в синергії з інтерактивними панелями учні стають залученими в навчальний процес. Під час уроку біології діти можуть детально розглядати 3D-моделі тварин, рослин та людського тіла, крутити їх та розглядати з усіх боків. Так вони не просто дивляться на картинки в підручнику, а активно беруть участь у навчальному процесі. Мозабук містить 3D-сцени для багатьох різних предметів: фізики, хімії, географії, історії, а також понад 200 підручників та посібників. Більш детально з цією програмою можна ознайомитися за посиланням: https://edpro.ua/mozaik, а також пройти безплатні освітні курси, на яких навчають працювати в цій програмі https://edpro.ua/webinars/
Підсумовуючи, можна сказати, що Інтерактивні панелі є потужним інструментом для вчителів, який полегшує проведення уроків, забезпечує новий рівень інтерактивності та залучає учнів до навчання. Завдяки таким функціям як віртуальна дошка та групове проходження тестів, вчителі можуть створювати більш інформативні та динамічні уроки. Ці технології допомагають ефективно використовувати час на уроці та зробити навчальний процес більш захопливим та інтерактивним для учнів. Застосування інтерактивних панелей в школах дозволяє вчителям підтримувати позитивну та продуктивну навчальну атмосферу та підвищувати якість навчання.