Набір для кабінету фізики

Набір для кабінету фізики

У школі учні проводять дуже багато часу, тому середовище, в якому відбувається навчання, має бути комфортним. Для кожного навчального предмета створюються спеціальні кабінети, де зосереджене устаткування, наочні навчальні посібники, необхідні для викладання саме цього предмета. Зміни, що відбуваються у світі, також впливають на те, яким є навчально-виховний процес у школі. У школах запроваджують нові інформаційні технології, не є виключенням і кабінети фізики.

Шкільний кабінет природничих наук вимагає своїх засобів для оснащення і підтримки його рівня. Оснащення кабінету різноманітне та дороге, його облаштування досить складне: на базі кабінету необхідно забезпечувати демонстрацію експериментів, можливість проведення лабораторних робіт, фізичних практикумів, а також застосування комп'ютерної техніки.

Попри те, що в минулому були видані методичні рекомендації, в яких представлені вимоги до оснащення кабінетів фізики необхідним устаткуванням, і навіть пропонується зразкове планування кабінету фізики, час вносить свої корективи. Багато об'єктивних причин сприяли тому, що матеріально-технічна база фізичних кабінетів шкіл за останнє десятиліття майже не оновлювалась. Науково-технічний прогрес надав змогу значної модернізації шкільного устаткування.

Якщо раніше мрією викладача в кабінеті фізики був проєктор та комп'ютер до нього, щоб показувати цікаві наукові відео, то тепер прогрес запропонував новий тип пристрою — інтерактивну панель Едпро. При появі на ринку інтерактивних дошок й інтерактивних панелей такий пристрій став обов'язковим для кабінету фізики. Інтерактивна панель дає можливість візуалізувати багато речей, які до цього часу були недоступні для вчителя. Наприклад, інтерактивна панель від компанії Едпро є повноцінним комп'ютером з великим екраном. Окрім спеціального програмного забезпечення mozaBook, на цей пристрій можна встановити будь-яке програмне забезпечення для візуалізації чи симуляції певних фізичних процесів.

Звичайно, крім 3Д-моделі та віртуальних експериментів, вчитель кабінету фізики потребує певних наборів та устаткування для проведення лабораторних робіт. Прикладом новітніх технологій у сфері устаткування може виступати набір EdPro AMPERIA. Цей набір є важливим елементом навчального процесу, адже без практичного досвіду неможливо якісно засвоїти теоретичні знання. За допомогою цього набору можна виконати 100% лабораторних робіт шкільної програми з курсу електрики та магнетизму та більшість демонстраційних робіт.

У чому особливість такого набору? Демонстраційні роботи вимагають коштовного обладнання, яке неможливо використовувати для інших задач. Використання разом з документ-камерою та інтерактивною панеллю дозволяє провести 75% демонстрацій, передбачених навчальною програмою. Блок живлення та мультиметр набору містять вбудований WiFi логер даних, який дозволяє аналізувати й демонструвати на екрані велику кількість даних. Блок живлення та мультиметр не вимагають захисту робочих джерел живлення. У комплект входить блок живлення, який працює від вбудованого акумулятора. Це рішення дозволяє проводити лабораторні роботи у будь-якому кабінеті — є доволі мобільним. Таке рішення допомагає заощадити на дорогому ремонті та гарантує безпеку. Світлодіод, фоторезистор, стабілітрон, термістор, що виконанні у формі кубика, можуть закріплятися на основі. Всі елементи також з'єднуються за допомогою магнітних контактів.
Також у комплект входить методичка з описом додаткових практик та цікавих дослідів. Матеріал подано як для вчителів, так і для учнів; конструктор пакується в одну коробку, яка забезпечує цілісність комплекту та зручність проведення досліду.

Такими наборами користуються в багатьох школах України, а в мережі Інтернет можна знайти схвальні відгуки про роботу таких пристроїв та можливості, яким вони сприяють на уроках.