Розумна дошка, мультиборд, проєктор vs інтерактивна панель

Розумна дошка, мультиборд, проєктор vs інтерактивна панель

Настав час поставити крапку в однозначному розумінні термінів про пристрої, що використовуються в сучасній освіті — новій школі. Історично склалось, що багато побутових назв продуктів походять від назв компаній, що їх вперше продемонстрували світу.

Наприклад, загальновідомий термін “мультиборд”, що об'єднує в собі поняття інтерактивна дошка та інтерактивна панель, має походження саме від назви компанії, котра вперше представила цей пристрій на освітньому ринку. Зазвичай кінцевому користувачу під час пошуку інформації про той чи інший пристрій зручно користуватися загальноприйнятими назвами. Проте неправильний запит згенерує неправильну відповідь для такого пошуку. Для розуміння переваг того чи іншого пристрою розгляньмо типове використання цих пристроїв у школі.

Отож, розумна дошка — це пристрій, який поєднує у собі інтерактивну поверхню, що реагує на дотики користувача і може позиціювати курсор мишки. Також обов'язковими складниками розумної дошки є персональний комп'ютер. Саме він надає інформацію, яка проєктується на чутливу поверхню, а також обробляє зворотний зв'язок, тобто дотики користувача. Звичайно, що зображення на чутливій поверхні розумної дошки не може з'явитися з нічого, обов'язковою складовою розумної дошки має бути проєктор, саме проєктор дозволяє перенести зображення з екрана персонального комп'ютера на поверхню.

Освітнє рішення з розумною дошкою має свої переваги у порівнянні зі звичайною дошкою, а також свої недоліки. Основним недоліком комплекту розумної дошки є його складові. Для того, щоб пристрій працював правильно, потрібно щонайменше три складових, відповідно ймовірність того, що котрась із них вийде з ладу, — значна. Також до недоліків додається синхронізація цих пристроїв для одночасної роботи. Вчителю потрібно під'єднати проєктор до комп'ютера, приєднати поверхню, що розпізнає дотики, відкалібрувати зображення та поверхню.

Також додається потреба в затемненні самого приміщення, де використовується розумна дошка, адже дорогий проєктор з великою яскравістю є доволі таки коштовним пристроєм. Якщо ми вже згадали проєктор, то тут слід згадати його недолік, а саме малий ресурс лампи, що проєктує зображення. Проєктор малої та середньої вартості містять лампи, в яких ресурс швидко вичерпується і заміна такої лампи вимагає значних коштів.

А тепер розгляньмо переваги розумної дошки. Якщо ми порівнюємо розумну дошку зі звичайною шкільною дошкою, цей пристрій надає можливість показувати різноманітний інтерактивний вміст. Вчитель може показувати відео, запускати різноманітні програмні засоби для того, щоб урок встав і вже цікавіше.

Мультиборди, які ми згадували на початку статті, вже є новітнім пристроєм, які вміщають в одному корпусі всі складові. Правильною назвою для мультиборда є “інтерактивна панель”. Цей пристрій містить у собі вбудований чи відокремлюваний комп'ютер, якісний екран, який розпізнає дотики. Питання освітлення тут не є важливим, оскільки екран є яскравим і видає чітку картинку навіть в освітленні кімнаті. Комп'ютер, що входить у склад інтерактивної панелі, дозволяє зняти питання наявності персонального комп'ютера вчителя. Оскільки комп'ютер вбудований, він вже синхронізований з самими екраном, а також не вимагає калібрування.

Сучасні інтерактивні панелі обладнують якісними чітким екранами з розширеннями 4K. Це надає змогу показувати чітку картинку як з дальньої відстані, так і зблизька. При такому розширенні екрану інтерактивної панелі на очі відбувається менше навантаження, ніж при використанні пристроїв з меншим розширенням.

Ще одна перевага інтерактивної панелі — її мобільність. Важко уявити собі як учитель переносить розумну дошку в інший кабінет. Адже вам потрібно переносити всі його складові, повторно підключати їх, калібрувати зображення з чутливою поверхнею та додатково турбуватися про освітлення. Мультиборд або інтерактивна дошка, як правило, мають спеціальні підставки, котрі дозволяють вільно перевозити пристрої в різні кабінети. Для вчителя не становить проблеми перевезення цього пристрою в інший кабінет і для початку роботи потрібно лише увімкнути його до мережі електричного живлення.