Що треба знати про Характеристики інтерактивної панелі

Що треба знати про Характеристики інтерактивної панелі

Часто при закупівлі обладнання керівники освітніх закладів стикаються з різними проблемами. Багато нюансів при купівлі техніки, багато термінів — це заважає зробити оптимальний вибір та стає перешкодою для якісної закупівлі. На жаль, в реаліях України також є проблема з бюджетом та з недобросовісними продавцями. Дуже часто стара техніка продається як нова і вона не відповідає реаліям часу. У цій статті ми спробуємо зрозуміти основні терміни та характеристики, на які варто звернути увагу при купівлі в школу обладнання, а саме інтерактивної панелі

Отож, для початку розберемося, що таке інтерактивна панель? З історії обладнання для шкіл ми бачимо, що на початку були інтерактивні дошки — поєднання проєктора та екрану. Зображення з комп'ютера через проєктор попадало на екран, де його можна було бачити.  Звичайно, що таке зображення було не дуже якісним, сам клас вимагав додаткового затемнення оскільки проєктори не були надто потужними, а також виникали постійні проблеми з підключенням різних проєкторів та різних комп'ютерів. 

Подальший розвиток технології дозволив втілити мрію і розробити пристрій, що розпізнає дотики до поверхні й відповідно реагує на них.  З'явилися розумні дошки, котрі вже мали сенсорну область, що розпізнавала дотики та відбувалася реакція програми на ці дотики.  Проте, навіть з розумними дошками проблема сумісності пристроїв, потреба у затемненні приміщення не вирішувалася, додатково ще з'явилася проблема калібрування проєктора та сенсорної області, це все ускладнює використання цих пристроїв у школі, оскільки здебільшого вчителі цим займатися не хочуть і такі дії вимагають відповідної кваліфікації.  

Наступним революційним кроком було створення великого екрана, котрий вже не вимагав проєктора та мав вбудований комп'ютер. Такі пристрої стали називатися мультибордами через назву компанії, що була представлена на ринку найбільше, проте мультиборд — це звичайна інтерактивна панель. 

Які характеристики найбільш важливі при виборі тої чи іншої моделі інтерактивної панелі?
Оскільки інтерактивна панель містить 2 основні компоненти, котрі вагомо впливають на якісне використання приладу, ми розглядатимемо їхні характеристики окремо.

Характеристики для інтерактивної панелі:

Розміри екрана
На відміну від інтерактивної дошки, де проєктор може проєктувати різний розмір зображення, інтерактивна панель має сталий розмір монітора. Перевагами цього є висока чіткість зображення, незалежно від налаштувань проєктора чи відстані від пристрою. Для шкіл не потрібно купувати інтерактивні панелі з великою діагоналлю. Це диктовано можливістю дітей різного віку та зросту працювати з таким екраном надалі. Наприклад, моделі розміром 65 дюймів є оптимальним варіантом, оскільки діти будь-якого віку зможуть дістати верхнього краю.

Роздільна здатність
Роздільна здатність для інтерактивної панелі дуже важлива. Учитель та діти під час роботи з інтерактивною панеллю стоять дуже близько до екрана. Очі втомлюються, коли роздільна здатність екрану менша за 4К (це важливо для розмірів поверхні від 55 дюймів, роздільна здатність 3840 х 2160 пікселів). Саме при роздільній здатності 4К усі шрифти та дрібні об'єкти виглядають згладженими, в них відсутні квадратики — пікселі, що можна побачити оком.

Захищеність та антивандальність
Екран є дорогим компонентом та високотехнологічних виробів, відповідно пошкодження його буде неприємним чи фатальним для пристрою в цілому. Саме передбачений захист, а це може бути гартоване скло, що розміщується над екраном, може завадити випадковому чи умисному пошкодженню.

Характеристики для вбудованого комп'ютера:

Центральний процесор
Від центрального процесора залежить загальна швидкодія комп'ютера, оскільки інтерактивна панель має великий монітор з високою роздільною здатністю. Вивід зображення на такий екран є ресурсомістким та вимагає сучасного процесора. А якщо використовувати програму mozaBook для уроків, котра містить багато 3Д сцен та об'єктів у такій сцені, питання вибору центрального процесора стає критично важливим. Найкраще обирати процесори останніх поколінь тим паче, що вони містять уже вбудовані відео ядра, що зменшує вартість пристрою загалом.

Відеокарта чи виділене відео ядро центрального процесора
Оскільки інтерактивні панелі містять вбудований комп'ютер, важливим є питання виділення тепла під час його роботи. Якщо порівняти комп'ютер з інтерактивної панелі зі звичайним чи професійним стаціонарним комп'ютером, зменшення тепла є важливим як для пришвидшення швидкодії, так і для стабільності системи. В такому випадку окрема або, як її ще називають, дискретна відеокарта додасть швидкості відбудови складних 3Д об'єктів зображення, але також підвищить і загальне нагрівання системи. В цьому випадку необхідно приділити більше уваги саме відеокартам, що вбудовані у центральний процесор. Вони не вимагатимуть додаткового охолодження та є достатньо потужними для показу 3Д вмісту навіть на 4К інтерактивних панелях великої діагоналі.

Оперативна пам'ять
Оперативна пам'ять є важливим компонентом для вбудованого в інтерактивну панель комп'ютера, адже саме від об'єму оперативної пам'яті залежить як швидкодія пристрою в цілому, так і можливість запуску складних програмних засобів. За технологією поєднання у центральному процесорі відеоядра, оперативна пам'ять комп'ютера розподіляється між відеоядром та центральним процесором системи. У сучасних системах для освіти розмір оперативної пам'яті повинен бути мінімум 4 гігабайти та сам тип пам'яті мусить бути не нижче ddr4. Саме тип оперативної пам'яті диктує загальну частоту обробки інформації, що дозволяє проводити складні обчислення та формування якісного зображення.

Постійна пам'ять для збереження інформації
Постійна пам'ять комп'ютера або, як її ще називають, жорсткий диск, дозволяє встановлювати на комп'ютер програмні засоби. Її об'єм впливає на максимальний розмір та кількість програм, збережених файлів користувача. Рекомендованим розміром є 250 гігабайтів, а швидкісним типом для такого жорсткого диска є тип SSD. Саме цей тип не містить рухомих частин диску, що дозволяє суттєво збільшити як термін користування таким диском, так і швидкість доступу до інформації на ньому.