Як додавати файли html5 в mozaBook. Підбірка симуляцій html5

Як додавати файли html5 в mozaBook. Підбірка симуляцій html5

У зошитах уроків, які створюють в програмі mozaBook, можна вставляти файли html5. Як це зробити? Детально розповідає тренер ТОВ "Едпро Дистрибюшн", Diamond mozaLearn ICT Expert на 5-му уроці Вебінару: "Робота з mozaBook та mozaWeb" у частині Вставка HTML5 симуляцій.

А ще ми підготували для учителів підбірку сайтів з симуляціями, які будуть корисними вчителям для проведення уроків чи інших форм навчання з учнями. Всі навчальні ресурси — у вільному доступі.

1) Проєкт PhET Університету Колорадо

Більше ніж 100 інтерактивних моделей для викладання та вивчення природничих наук з можливістю користуватися матеріалами на різних мовах. Це анімовані інтерактивні та ігрові середовища для досліджень. Йдеться про зв’язки між явищами реального середовища та основами наук. Можна працювати на мікрорівнях, наприклад, коли потрібно спостерігати атоми, молекули, електрони, фотони. Такі візуальні моделі учителі використовують для сприяння науковим підходам у мисленні учнів.

Поради та ресурси з використання для вчителів українською мовою.

Предмети: фізика, хімія, вивчення Землі, математика, біологія.

2) Vascakколекція анімацій зі шкільної фізики, є переклад українською мовою.

На сайті анімації у вільному доступі з таких розділів: Механіка, Гравітаційне поле, Механічні коливання і хвилі, Молекулярна фізика і термодинаміка, Електростатика, Електричний струм, Напівпровідник, Електричний струм у рідинах, Електричний струм в газах і вакуумі, Магнітне поле, Змінний струм, Оптика, Спеціальна теорія відносності, Атомна фізика, Ядерна фізика, Математика.
Розробник дає дозвіл на використання скріншотів з анімацій або створення та на їхнє розміщення, наприклад, на YouTube
На різних платформах є додатки з симуляціями з фізики від Vladimír Vaščák.  

3) Physics Simulations -  HTML5 відкриваються та повинні працювати на всіх сучасних браузерах та мобільних пристроях. Колекція з різних тем фізики містить понад 200 моделей. Перелік можна переглянути тут.

4) Biointeractive — англомовний та іспаномовний ресурс з навчальними матеріалами для старших класів та післяшкільної освіти, де можна користуватися інтерактивними матеріалами таких тем: генетика, анатомія, мікробіологія, еволюція, екологія, вивчення Землі та навколишнього середовища. При потребі, посилання на навчальну статтю можна додавати в зошит mozaBook.

5) PBS Learning Media — симуляції з фізики, хімії, біології для перегляду без реєстрації. Їх можна поширювати через Google Classroom, відкривати на сайті або розміщувати посилання з самих симуляцій у зошиті mozaBook. У вчителів запитують про реєстрацію, надаючи доступ до навчальних відео, планів та інтерактивних вправ з різних предметів.

6) ACS Chemistry for life — хімія для освоєння віртуальної хімічної лабораторії на комп’ютері з симуляціями для перегляду, що забезпечує додаткові способи вивчення хімії. На цій сторінці зібраний перелік сайтів з симуляціями, анімаціями та поясненнями тем.

7) CK-12 — платформа з симуляціями з фізики та хімії. Матеріали подані англійською, німецькою, польською мовами. Для користування відео, необхідно зареєструватися на сайті.

8) Ask A Biologist — однозначно, що це платформа для любителів біології. Тут дуже багато різнопланових навчальних матеріалів. А також досить потужні ігри з детальним вступом й описом. Матеріали від Arizona State University — все англійською, але ж як продумано і цікаво подані та зроблені усі без винятку види активностей та матеріали.

9) Мyphysicslab — віртуальну лабораторію створив інженер-програміст, який проживає у Сіетлі. Симулятори мають зручний інтерфейс та можливість керування процесом — клацаєте на вибрану фізичну модель і бачите анімацію у реальному часі, можна взаємодіяти з ними, перетягуючи об’єкти або змінюючи параметри.  

10) QuVis — сайт з інтерактивними симуляціями для вивчення та викладання концепцій квантової механіки, підійде для спеціалізованих шкільних закладів та університетів.  

Команда EdPro бажає приємного навчання. Більше деталей щодо роботи програми mozaBook дізнаєтеся на сторінці Вебінару, де 14 лекцій у вільному доступі.