Як користуєтеся Мозабук на уроках?

Як користуєтеся Мозабук на уроках?

Написали листа вчителям із запитанням "Як користуєтеся зараз Мозабук?" та отримуємо відповіді. Сьогодні поділимося дописом від львівської учительки хімії та природознавства Людмили Жировецької. З тих чудових часів, коли компанія Едпро проводила освітні конкурси, у соцмережах є гарне фото пані Людмили з сертифікатом фіналіста конкурсу #SuperUrok з 2019 року.

"Чи можна провести якісний урок без використання програми Мозабук? Звичайно, що – так. Але…З Мозабук уроки – цікавіші! Особисто я використовую цю програму що уроку. Так склались обставини, що мені пощастило познайомитись з цією програмою кілька років тому. Я вже встигла підготувати електронні уроки-презентації для вивчення хімії у 7-11 класах та курсу «Пізнаємо природу» для 5 класу. У програмі є багато інструментів, відео, 3D анімацій, якими можна цікаво ілюструвати, доповнювати уроки.

Вважаю за потрібне розвивати у дітей критичне мислення, тому починаю урок із проблемного запитання, розгадування ребуса чи кросворда. Як мені в цьому допомагає Мозабук? Серед інструментів є «Тести», де легко можна згенерувати потрібний для уроку кросворд," — ділиться пані Людмила.

На уроці природознавства, розповідаючи про значення води, учителька демонструє 3D анімацію, де показано масу води в порівнянні з масою Землі, а ще вказано масу прісної води та масу придатної для пиття води. Анімоване «зникнення» води в 3D діє на дітей вражаюче, діти роблять висновок, що води все-таки зовсім не багато.

"Нещодавно п’ятикласники вивчали тему «Маса». В класі вишикувались дві черги: одна до вчительського столу, де були технохімічні ваги й друга – до мультиборда, де можна було важити продукти, овочі й фрукти в електронному варіанті. Навіть на перерву не хотіли йти ті діти, які ще не скористались вагами," — пригадує Людмила Жировецька.

Вчитель перевіряє рівень засвоєння знань учнів за допомогою запитань. А можна ці запитання «залити» в будь-яку гру: «Футбол», «Перегони», «Колесо фортуни», а ще в «Морський бій» (актуально зараз: п’ятикласники дуже емоційно реагують, коли вдається потопити черговий ворожий корабель).

Семикласники зараз «будують» молекули з атомів. У програмі Мозабук таку вправу можна підготувати дуже швидко. Можна учням розповісти про прості речовини, утворені атомами Карбону, а можна ще й показати 3D «Алмаз» і знайти відповідь на запитання: «Чому алмаз – найтвердіша речовина на нашій планеті», показати застосунок «Мінерали» («Графіт») – і зрозуміти, чим відрізняється алмаз від графіту.

Дякуємо, що ділитеся! Розповідайте про свій досвід проведення уроків з Мозабук.