Як користуєтеся Мозабук на уроках?
Написали листа вчителям із запитанням "Як користуєтеся зараз Мозабук?" та отримуємо відповіді. Сьогодні поділимося дописом від львівської учительки хімії та природознавства Людмили Жировецької. З тих чудових часів, коли компанія Едпро проводила освітні конкурси, у соцмережах є гарне фото пані Людмили з сертифікатом фіналіста конкурсу #SuperUrok з 2019 року.
"Чи можна провести якісний урок без використання програми Мозабук? Звичайно, що – так. Але…З Мозабук уроки – цікавіші! Особисто я використовую цю програму що уроку. Так склались обставини, що мені пощастило познайомитись з цією програмою кілька років тому. Я вже встигла підготувати електронні уроки-презентації для вивчення хімії у 7-11 класах та курсу «Пізнаємо природу» для 5 класу. У програмі є багато інструментів, відео, 3D анімацій, якими можна цікаво ілюструвати, доповнювати уроки.
Вважаю за потрібне розвивати у дітей критичне мислення, тому починаю урок із проблемного запитання, розгадування ребуса чи кросворда. Як мені в цьому допомагає Мозабук? Серед інструментів є «Тести», де легко можна згенерувати потрібний для уроку кросворд," — ділиться пані Людмила.
На уроці природознавства, розповідаючи про значення води, учителька демонструє 3D анімацію, де показано масу води в порівнянні з масою Землі, а ще вказано масу прісної води та масу придатної для пиття води. Анімоване «зникнення» води в 3D діє на дітей вражаюче, діти роблять висновок, що води все-таки зовсім не багато.
"Нещодавно п’ятикласники вивчали тему «Маса». В класі вишикувались дві черги: одна до вчительського столу, де були технохімічні ваги й друга – до мультиборда, де можна було важити продукти, овочі й фрукти в електронному варіанті. Навіть на перерву не хотіли йти ті діти, які ще не скористались вагами," — пригадує Людмила Жировецька.
Вчитель перевіряє рівень засвоєння знань учнів за допомогою запитань. А можна ці запитання «залити» в будь-яку гру: «Футбол», «Перегони», «Колесо фортуни», а ще в «Морський бій» (актуально зараз: п’ятикласники дуже емоційно реагують, коли вдається потопити черговий ворожий корабель).
Семикласники зараз «будують» молекули з атомів. У програмі Мозабук таку вправу можна підготувати дуже швидко. Можна учням розповісти про прості речовини, утворені атомами Карбону, а можна ще й показати 3D «Алмаз» і знайти відповідь на запитання: «Чому алмаз – найтвердіша речовина на нашій планеті», показати застосунок «Мінерали» («Графіт») – і зрозуміти, чим відрізняється алмаз від графіту.
Дякуємо, що ділитеся! Розповідайте про свій досвід проведення уроків з Мозабук.