3 програми для учителя на щодень. Яку вибрати?

Огляд можливостей та вмісту ПЗ mozaBook, Corinth, Lifeliqe, RoqedScience.
Перед новим навчальним роком поглянемо, якими програмами користуються учителі в Україні. Відібрали три: більш знану mozaBook, яка 13 років на світовому та 4 роки на українському ринку, та 2 нових, які нещодавно вийшли з українською локалізацією — Corinth / Lifeliqe та RoqedScience.
Перш ніж переходити до безпосереднього огляду вмісту програм, варто зазначити, що Сертифікацію і рекомендацію МОН та україномовну версію сайту й сервісу технічної підтримки має тільки mozaBook. Українська служба підтримки — через офіційного партнера та представника в Україні — EdPro.ua. Український контент сервер: ua.mozaweb.com.
Переглянувши сайти: Corinth, Lifeliqe, RoqedScience іноземними мовами, помітили, що дистриб'ютори не зазначені, що трохи ускладнює користувачам отримувати технічну підтримку та вичерпну інформацію щодо користування цими програмами. А тепер саме час ознайомимося з кожною із них.
mozaBook та mozaWeb
Ексклюзивна освітня платформа, система для обміну готовими презентаціями уроків та організації класної роботи
блог EdPro, mozaBook, mozaWeb, навчання для вчителів, Вебінар, освіта, безкоштовне навчання
Понад 13 років тому команда Mozaik Education почала створення ПЗ суто для учителів. Так з'явилася унікальна освітня платформа mozaBook. Навчання за цифровими підручниками з інтерактивними 3D-моделями, освітніми відео та цікавими завданнями. У комплекті — електронні підручники для усіх класів.
У цій програмі зручно створювати та поширювати зошити, імпортувати книжки, тут міститься ціла система колообігу документів між сайтом mozaWeb та програмою mozaBook. Своїми напрацюваннями учителі можуть ділитися з колегами зі своєї школи або й з інших освітніх закладів. Тут можна переглянути, як це працює. Також можна організувати класну роботу, створювати й надсилати на перевірку домашні завдання.

Обладнання: комп'ютер з ОС Windows, інтерактивна панель, інтерактивна дошка, проєктор
Вартість: платна, 30-денна демоверсія з повним доступом до функціонала / по 5 екстра на тиждень на обліковий запис та "подарунковий" контент завжди
Мова: багатомовна, українська
Сайт: http://www.ua.mozaweb.com
Фейсбук-сторінка: EdPro.ua
Безоплатне навчання для користувачів з видачею сертифікатів: https://edpro.ua/webinars
Corinth
Платформа з навчальними 3D-об'єктами
блог EdPro
Бібліотека 3D-матеріалів, відео та картинок для предметів, в основному, з точних наук частково анімовані. Підійдуть для демонстрацій та доповнення занять. Загалом, впровадження соціальних мереж та ютуб-каналу компанія розпочала кілька років тому.

Обладнання: комп'ютер з ОС Windows, інтерактивна панель, інтерактивна дошка, проєктор
Вартість: платна, 14-денна демоверсія з обмеженою кількістю об'єктів
Мова: багатомовна, українська
Сайт: https://lifeliqe.com/
Фейсбук-сторінка: Corinth education
Відеонавчання для користувачів англійською: https://www.corinth3d.com/blog/webinars
RoqedScience
Платформа з навчальним 3D-середовищем
блог EdPro
Додатки для вивчення наук у віртуальному та інтерактивному 3D-середовищі з 3D-сценами та анімацією. Понад 1200 3D-навчальних та віртуальних моделювань та вправ. Загалом, майже 20 років виробник створює інтерактивні послуги на стику ігрових та корпоративних технологій, реалізовуючи різні проєкти у сфері розваг, медицини, освіти та інженерії.

Обладнання: комп'ютер з ОС Windows, інтерактивна панель, інтерактивна дошка, проєктор
Вартість: платна, 14-денна демоверсія з обмеженою кількістю об'єктів
Мова: багатомовна, українська
Сайт: https://roqed.com/
Фейсбук-сторінка: ROQED LLP
Навчання для користувачів: статті на блозі https://roqed.com/category/articles/
Багатомовність ПЗ
Погляньмо, які мови підтримує програмне забезпечення в інтерфейсі, текстовому наповненні чи озвучуванні текстів у матеріалах програм. Варто зауважити, що професійне начитування тексту в ЗD українською та іншими мовами наявне лише у програмі mozaBook. У Corinth/Lifeliqe озвучення відсутнє, у RoqedScience — це машинне начитування.
* у розділі "Corinth/Lifeliqe" однакові дані подаються одним визначенням, якщо дані різні щодо певного пункту в цій програмі, вони подаються через /. Дані щодо Corinth / дані щодо Lifeliqe. Це стосується усіх таблиць у статті.
Ліцензії та активації
Порівняємо вартості активації програмного забезпечення. Варто зазначити, що для кожної з програм активація відбувається за підпискою. Мінімальний термін, на який можна придбати активації програмного забезпечення, 1 рік. Матеріали автоматично оновлюються та надаються безоплатно користувачам безоплатно.
3D-контент
Блок порівняння можливостей програвання 3D-моделей за різними параметрами. Чому це важливо? Тому що у більшості програм цей вміст йде як основне наповнення. Тож варто зважати на його якість.
*3D-cцена — набір кількох підсцен з окремими 3D-об'єктами, об'єднаних тематично.
*3D-об'єкт — конкретна модель предмета, об'єкта чи певного процесу.
Відео, аудіо, інструменти, готові уроки та підручники
Варто зазначити, що за саме багатофункціональним наповненням mozaBook ще більше виділяється на фоні інших програм за кількісними та якісними показниками. Щодо відео, тільки у mozaBook є підтримка субтитрів усіма мовами, підтримка перемикання мови відео у тексті та озвученні, запис відео з зовнішньої камери, запис відео з екрана та звуку, вставка відео 360 градусів та завантаження відео з комп'ютера. Щодо аудіо, в mozaBook можна здійснити запис та розмістити записаний файл у зошит. Щодо зображень, тут є серія "Фото з мікроскопа" та вбудований редактор зображень. Одним з найважливіших для освітян параметром є наявність в mozaBook підручників, навчально-методичних посібників, розроблених за українськими освітніми програмами.
Тільки в mozaBook
У чому, крім візуалізації допомагає програма освітянам.
робота з документами
імпорт документів (формат)PDF, PPTX, IWB, CFF та експорт документів (формат)PDF, IWB, CFF, картинок
онлайн-сервіси
хмарна синхронізація документів, доступ до зошитів інших користувачів з дозволу автора, поширення документів через посилання та електронну пошту
web функції
Вставка HTML 5 коду, вставка вебсторінки (інтерактивний режим) та вбудований браузер
робота з текстами
введення рукописного тексту, редагування друкованого тексту: маркерне виділення тексту, зміна кеглю шрифта
можливість редагування
редактор таблиць, діаграм та графіків, тестів, опитувань, блок-схем, уроків чи зображень
створення скріншотів
створення знімків з екрана, вікна або сторінки, частини екрану чи одночасно з кількох 3D
Також серед цих програм лише у mozaBook передбачено режим "біла дошка" або пустий зошит для роботи на великому екрані як зі шкільною дошкою. Спеціальні інструменти такої дошки: Олівці, Гумка, Циркуль, Лінійка, Кутники, Транспортир, Трикутник, Маркер, Розпізнавання фігур та тексту. З "чарівному функціоналу" можна виділити: анімацію вмісту (черговість появи/щезання елементів) та прив'язку відео, картинки чи звуку до об'єкта.
3 основні переваги mozaBook
На основі порівняння вмісту програм, наведеного у табличках, відео, картинках й тексті.
-1-
Кількісні показники
Функціонал програми значно більший і дозволяє учителю працювати на рівні творця навчального процесу.
-2-
Якісні показники
Матеріали для візуалізації подані детальніше, український переклад та озвучення — професійне.
-3-
Технічна підтримка
Український сервер, постійна технічна підтримка та офіційний представник в Україні — надійність для користувача.
Сподіваємося, наша дослідницька діяльність збереже ваш час і дозволить скористатися найкращими можливостями. Також користуйтеся корисними підбірками на блозі. Усім успішного нового навчального року!
та підпишись
на новини
натисни