Навчання під час війни: як учителі долають виклики сьогодення.

Досвід викорстання інтерактивних панелей в комплексі з камерами Луцького ліцею №1, який у 2022-му отримав відзнаку "Тут навчають з mozaBook".

Комунальний заклад загальної середньої освіти «Луцький ліцей №1 Луцької міської ради» цьогоріч отримав Відзнаку "Тут навчають з mozaBook". В Україні 14 закладів освіти мають таку відзнаку, яку компанія EdPro вперше видала у 2020 році. Перелік власників відзнаки "Тут навчають з mozaBook" можна переглянути на сайті EdPro.

Як навчають з освітньою програмою mozaBook у Луцькому ліцеї та як користуються в школі обладнанням EdPro, доукомплектувавши інтерактивну панель cпікерфоном та вебкамерою, розпиталися в учительки інформатики Корнійчук Наталії. 
Пані Наталю, як під час війни застосовували інтерактивне обладнання у школі? Чим були корисні панелі?Ми використовуємо її постійно по максимуму! З 24 лютого внеслись корективи в усіх, і ми — не виключення. Вчителі у своїй роботі частіше почали використовувати 3D, учителі початкових класів — ігри певних напрямків у вдосконаленні навичок роботи, розвитку логічного, критичного мислення. Фізика, математика, історія, хімія, біологія, географія, ЯДС — предмети, що особливо складно самостійно опанувати здобувачам освіти, якщо нема наочності, не можна побачити макети, муляжі. Учителі цих предметів подбали про урізноманітнення своїх онлайн уроків контентом програми mozaBook. Особисто я частіше стала користуватись тестами. Адже переглянути 3D, а потім на основі почутого набагато цікавіше виконати тести з тими компонентами, які щойно бачили. До того ж можна зробити завдання різної складності. 

Illustration

Розкажіть, як вирішували придбати спікерфон та камеру?Користуватись ґаджетом, який недоукомплектований — трішки не те. Проводити онлайн-уроки, зустрічі з використанням панелі — дуже круто та зручно. Ми тримаємо тісні зв’язки з випускниками нашого закладу. Мали ідею організувати зустріч з випускниками, які стали б взірцем, прикладом, змогли б підказати про вибір майбутньої професії, поділитись досвідом нашим школярам. Відгукнулось багато людей! І перед нами стала нова перепона – відстань. Щоб зробити міст між США, Канадою, Швецією, Швейцарією, Італією, Іспанією та класом рідної школи, ми повинні мати потужну техніку для зручного, комфортного навіть і змішаного спілкування. І нам вдалось розв'язувати це питання, придбавши спікерфон та вебкамеру до панелі. Тішились і спікери-випускники, що заклад не стоїть на місці, а йде технічно в ногу з часом.

Illustration

А ще був конкурс «Учитель року». О, це зовсім інша історія! Я працюю над темою, яка є досить цікава та складна водночас. Поєднати складне з вимогами часу й при цьому не втратити тієї такої важливої місії — НАВЧИТИ — це непросто. Інформаційно-цифрова компетентність, інтерактивне навчання… Не забуваймо, що онлайн навчання ще не на зовсім досконалому рівні.Одним з етапів конкурсу був дистанційний урок. А я більше працюю з початковими класами. (Мені більшість колег сказали: «Точно не найкращий варіант! Проводь у старшокласників урок. Вони «допоможуть», більш компетентні». Я послухала усіх аргументи й залишилась при своїй початковій думці – зможемо!

Illustration

Корнійчук НаталіяУчителька інформатики Комунального закладу загальної середньої освіти «Луцький ліцей №1 Луцької міської ради»

Ми що уроку працювали очно з панеллю, вони не бояться у мене нічого, адже завжди якість долаємо виклики, навіть дистанційні уроки були з використанням mozaBook. Спочатку, можливо, й не так, як хотілось. Але з кожним разом усе краще й краще. І як було круто показати, що молоде покоління готове долати усі виклики. Нам вдалось показати дуже високий рівень як технічний (адже я й школу представляла), так і знаннєвий (ми використовували mozaBook).Зараз навіть наради, семінари тощо ми проводимо без проблем, у хорошій відео та аудіо якості. І це чудово!

Illustration

Які відгуки зараз отримуєте від учнів, вчителів, батьків про mozaBook? Чи збільшилася кількість користувачів у вашій школі, адже доступ був відкритим з березня до кінця вересня.Збільшилася. І суттєво! Для старшокласників складні теми стають легшими. Можна показати в 3D? Тема стає зрозумілою, цікавою. Для середньої ланки та молодшої – дуже класний лайфхак у зацікавленні для подальшого самовдосконалення окремого питання/теми. Багато здобувачів освіти кажуть, що працюють на сайті https://ua.mozaweb.com/ у Mozaik education. Знаю, що 11-класники переглядають 3D, коли готуються до ЗНО/НМТ. А ще удосконалюють навички іноземних мов у вузьких напрямках.

Illustration

Ось що кажуть наші учні.

відгуки про Мозабук, EdPro, учні про програму
відгуки про Мозабук, EdPro, учні про програму
відгуки про Мозабук, EdPro, учні про програму

Що зараз є необхідним з технічного забезпечення та знань для учителів, щоб працювати в цих умовах, як складаються під час війни? Я думаю, що кроки вдосконалення повинні бути малі, але конкретні, впевнені, чіткі та такі, що можна реалізувати. Кабінет, де стоїть одна із панелей (і де я працюю), інформатики та фізики, тому зараз ціль — зробити фізику знову цікавою, легкою, доступною (для дослідів ліцеїстів). Хочеться, щоб важке для сприйняття стало легким, а незрозуміле можна було дослідити та зрозуміти. Для цього треба, щоб з перших кроків вивчення можна було наочно показати багато явищ, процесів тощо. Звичайно, ми по максимуму використовуємо 3D, але запам’ятається те, що робилось/досліджувалось власноруч. Тому працюємо над тим, щоб осучаснити та підібрати практичний інструментарій: прилади, лабораторії та інші види наочності, яка буде цікавою сучасному здобувачу освіти, заохотить його додатково досліджувати теми, що вивчаються.

Illustration

Що для вашого колективу означає нагорода "Тут навчають з mozaBook"?Це ріст професійний. Це рух у ногу з часом. Це спільна колективна робота, а як результат — відзнака. Це ознака того, що рухаємося у правильному напрямку. Це мотивація не стояти на місці, розвиватись як особисто, так і колективно.

Illustration
Illustration

Уроки з навчальними інструментами mozaBook на різних предметах мають гарні технічні рішення та цікавинки для дітей. Для учителя це програма з можливістю напрацювати власну базу навчальних конспектів уроків, які можна відкривати онлайн чи з потрібного пристрою.

Illustration
Illustration

Відео з зустрічі випускників "Естафета поколінь". Радіємо, що сучасне обладнання від EdPro допомагає соціалізації, зв'язку поколінь та обміну досвідом. Зараз це надзвичайно важливо для усіх без винятку.