Дякуємо за підписку!
Ми надішлемо вам оновлення сайту листом
Досвід викорстання інтерактивних панелей в комплексі з камерами Луцького ліцею №1, який у 2022-му отримав відзнаку "Тут навчають з mozaBook".
Комунальний заклад загальної середньої освіти «Луцький ліцей №1 Луцької міської ради» цьогоріч отримав Відзнаку "Тут навчають з mozaBook". В Україні 14 закладів освіти мають таку відзнаку, яку компанія EdPro вперше видала у 2020 році. Перелік власників відзнаки "Тут навчають з mozaBook" можна переглянути на сайті EdPro.
Як навчають з освітньою програмою mozaBook у Луцькому ліцеї та як користуються в школі обладнанням EdPro, доукомплектувавши інтерактивну панель cпікерфоном та вебкамерою, розпиталися в учительки інформатики Корнійчук Наталії.
Пані Наталю, як під час війни застосовували інтерактивне обладнання у школі? Чим були корисні панелі?Ми використовуємо її постійно по максимуму! З 24 лютого внеслись корективи в усіх, і ми — не виключення. Вчителі у своїй роботі частіше почали використовувати 3D, учителі початкових класів — ігри певних напрямків у вдосконаленні навичок роботи, розвитку логічного, критичного мислення. Фізика, математика, історія, хімія, біологія, географія, ЯДС — предмети, що особливо складно самостійно опанувати здобувачам освіти, якщо нема наочності, не можна побачити макети, муляжі. Учителі цих предметів подбали про урізноманітнення своїх онлайн уроків контентом програми mozaBook. Особисто я частіше стала користуватись тестами. Адже переглянути 3D, а потім на основі почутого набагато цікавіше виконати тести з тими компонентами, які щойно бачили. До того ж можна зробити завдання різної складності.
Розкажіть, як вирішували придбати спікерфон та камеру?Користуватись ґаджетом, який недоукомплектований — трішки не те. Проводити онлайн-уроки, зустрічі з використанням панелі — дуже круто та зручно. Ми тримаємо тісні зв’язки з випускниками нашого закладу. Мали ідею організувати зустріч з випускниками, які стали б взірцем, прикладом, змогли б підказати про вибір майбутньої професії, поділитись досвідом нашим школярам. Відгукнулось багато людей! І перед нами стала нова перепона – відстань. Щоб зробити міст між США, Канадою, Швецією, Швейцарією, Італією, Іспанією та класом рідної школи, ми повинні мати потужну техніку для зручного, комфортного навіть і змішаного спілкування. І нам вдалось розв'язувати це питання, придбавши спікерфон та вебкамеру до панелі. Тішились і спікери-випускники, що заклад не стоїть на місці, а йде технічно в ногу з часом.
А ще був конкурс «Учитель року». О, це зовсім інша історія! Я працюю над темою, яка є досить цікава та складна водночас. Поєднати складне з вимогами часу й при цьому не втратити тієї такої важливої місії — НАВЧИТИ — це непросто. Інформаційно-цифрова компетентність, інтерактивне навчання… Не забуваймо, що онлайн навчання ще не на зовсім досконалому рівні.Одним з етапів конкурсу був дистанційний урок. А я більше працюю з початковими класами. (Мені більшість колег сказали: «Точно не найкращий варіант! Проводь у старшокласників урок. Вони «допоможуть», більш компетентні». Я послухала усіх аргументи й залишилась при своїй початковій думці – зможемо!
Корнійчук НаталіяУчителька інформатики Комунального закладу загальної середньої освіти «Луцький ліцей №1 Луцької міської ради»
Які відгуки зараз отримуєте від учнів, вчителів, батьків про mozaBook? Чи збільшилася кількість користувачів у вашій школі, адже доступ був відкритим з березня до кінця вересня.Збільшилася. І суттєво! Для старшокласників складні теми стають легшими. Можна показати в 3D? Тема стає зрозумілою, цікавою. Для середньої ланки та молодшої – дуже класний лайфхак у зацікавленні для подальшого самовдосконалення окремого питання/теми. Багато здобувачів освіти кажуть, що працюють на сайті https://ua.mozaweb.com/ у Mozaik education. Знаю, що 11-класники переглядають 3D, коли готуються до ЗНО/НМТ. А ще удосконалюють навички іноземних мов у вузьких напрямках.
Ось що кажуть наші учні.
Що зараз є необхідним з технічного забезпечення та знань для учителів, щоб працювати в цих умовах, як складаються під час війни? Я думаю, що кроки вдосконалення повинні бути малі, але конкретні, впевнені, чіткі та такі, що можна реалізувати. Кабінет, де стоїть одна із панелей (і де я працюю), інформатики та фізики, тому зараз ціль — зробити фізику знову цікавою, легкою, доступною (для дослідів ліцеїстів). Хочеться, щоб важке для сприйняття стало легким, а незрозуміле можна було дослідити та зрозуміти. Для цього треба, щоб з перших кроків вивчення можна було наочно показати багато явищ, процесів тощо. Звичайно, ми по максимуму використовуємо 3D, але запам’ятається те, що робилось/досліджувалось власноруч. Тому працюємо над тим, щоб осучаснити та підібрати практичний інструментарій: прилади, лабораторії та інші види наочності, яка буде цікавою сучасному здобувачу освіти, заохотить його додатково досліджувати теми, що вивчаються.
Що для вашого колективу означає нагорода "Тут навчають з mozaBook"?Це ріст професійний. Це рух у ногу з часом. Це спільна колективна робота, а як результат — відзнака. Це ознака того, що рухаємося у правильному напрямку. Це мотивація не стояти на місці, розвиватись як особисто, так і колективно.
Уроки з навчальними інструментами mozaBook на різних предметах мають гарні технічні рішення та цікавинки для дітей. Для учителя це програма з можливістю напрацювати власну базу навчальних конспектів уроків, які можна відкривати онлайн чи з потрібного пристрою.