НАШІ ПРОДУКТИ

Книжка "Який Такий" — готовий урок толерантності

Про нову книжку в mozaWeb та mozaBook
Книжку "Який Такий" створювали люди, які люблять життя. Наш світ, разом з кожним із нас, — складний, різноманітний, яскравий та мінливий. І це так класно, друзі! Погляньте самі та покажіть своїм дітям, учням!

Ловіть у вільному доступі PDF версію книжки та безкоштовний доступ в системі mozaWeb (для доступу потрібно зареєструватися)!

Її можна переглядати на великому екрані інтерактивної панелі, свого комп'ютера чи смартфона і насолоджуватися смачними малюнками, правдивими словами та ситуаціями, з якими стикалися ми, як були малими, а тепер наші власні чи діти друзів, а то й зовсім незнайомих нам людей, десь в іншому куточку України.

Більше про книжку розкажуть ті, хто її створював чи сприяв її появі.
Ілюстрації намалювала Надія Кушнір, надихала та допомагала з текстом — Юлія Аронова. ГО ''МЕЙКЕРСПЕЙС ЛЬВІВ'' та безпосередньо Анна Косарєва сприяла створенню та виходу книги. Команда EdPro з радістю долучилася до збагачення книги та забезпечила до неї доступ широкому колу читачів!
Аня Косарєва
Administrative & Ambassador of Happiness у MakerSpace Lviv
1 Для кого?
Ця книжка для дітей дошкільного та молодшого шкільного віку. Та для їх викладачів. Вона яскраво та зрозуміло пояснює дітям ідеї інклюзїї та толерантності.

2 Навіщо?
Наш світ прекрасний своїм розмаїттям. Проте іноді, через нав'язані стереотипи, через власні страхи чи ще з якихось причин, ми можемо це не побачити. Книжка допомагає дитині навчитися шукати спільні риси та зацікавлення в однолітках. Зрозуміти, що для того, щоб будувати дружні відносити, неважливо який або яка ти, важливо лише бажання дружити.

Ця книжка — то готовий урок толерантності, який можна провести у будь-якій школі.

3 Чому?
Тема інклюзіі та толерантності — важлива. І найкраще починати говорити про неї з дітьми якомога раніше. Доки в них не поселилися дорослі упередження. А ще інклюзія — то не лише про пандуси, шрифт Брайля чи спеціальні навчальні програми. То про вміння будувати дружні відносини, засновані на взаємоповазі. Тому я дуже хотіла, за допомогою цієї книжки, показати дітям, що кожен з нас у чомусь унікальний, і це — добре. І якщо уважно придивитися до будь-якої людини, можна побачити її або його привабливі сторони та знайти собі друга.
~
Надія Кушнір
Ілюстратор дитячих книжок, дизайнер
Я робила цю книжку для себе. Мені дуже важливо, щоб моя дитина росла в свідомому адекватному середовищі. Думаю, що наразі, теми інклюзії, сексуальної освіти, хоч і обговорюються, але трактуються досить обмежено і однобоко. Впевнена, що якщо говорити з дітьми про всі ці речі з дитинства і дискутувати, то навколо нас все стане хоч трошечки краще.
~
Юля Аронова
Співавтор текстів
1 Для кого?
Ця електронна книга для дітей і для дорослих. Бо вона про універсальні та базові речі – про цінність кожної людини.

2 Навіщо?
Щоб розширити межі «норми». Норма – це взагалі дуже відносне поняття, і нове покоління, на відміну від нас, має можливість дивитися на світ ширше, без стереотипів і шор.

3 Чому?
Наше суспільство стає все різноманітнішим. Ми все частіше бачимо людей з інвалідністю на вулицях і різних закладах. Школи – не виняток. І у дорослих, і у дітей тим більше, виникає маса запитань щодо такої суспільної трансформації. А відповідей – катма, бо досвіду таких розмов і пояснень немає, якісної україномовної літератури й медіапродукції дуже-дуже мало. Бо ми ж тільки починаємо цей шлях. Ось тому книги такого плану необхідні, бо вони правильно пояснюють і інформують: інакшість – це не вада, не дефект, це те, що відрізняє, і те, що нерідко може викликати захоплення.
В нашій електронній книжці "Який Такий" всі тексти озвучені, є тестові завдання та пазл. Ну а про малюнки — це ви навіть з картинок бачите — дуже душевно вийшло.
ПІДПИСУЙСЯ НА НОВИНИ