pixel
 

Навчання вчителів-переможців конкурсу #SuperUrok в Угорщині

Як написали в пості на Фб-сторінці компанії Mozaik, триденний навчальний тренінг пройшли "amazing Ukrainian teachers". Шість вчителів-переможців конкурсу #SuperUrok минулого тижня відвідали Угорщину і, окрім нових знань, отримали чимало позитивних вражень. Найбільше їх втішило те, що відношення до праці вчителів в нашому суспільстві стає все кращим.
Місто Сеґед на півдні Угорщини дуже красиве. Шлях по набережній річки Тиси зранку перед заняттями додавав нам усім відчуття легкості та безтурботності, як в студентські роки. На лекціях команда тренувалась у навичках з програми mozaBook, а потім всі ділилися враженнями у новоствореному чаті.
На врученні сертифікатів атмосфера була невимушена. Як пояснюють вчителі, такі документи, як сертифікати за проходження дистанційних курсів, едкемпів, важливі. У вчителя можливість підвищити кваліфікацію є кожні 5 років на курсах в Інституті післядипломної освіти, і години, вказані у отриманих документах з інших навчальних курсів додаються.
І так як нові знання засвоюються найкраще, якщо їх поєднувати з відпочинком, то вчителі ходили на цікаві екскурсії вулицями міста Сеґед та Ópusztaszer Heritage Park. У науковому центрі Eli-Alps Kutatóközpont наша команда також побувала, подивилися, як працюють над розробкою високочастотних лазерів та дізналися, як їх застосувоють у різних галузях.
Координатор поїздки Оксана Ничипорук зазначила: "Думаю, що ця поїздка для усіх нас була своєрідним викликом. Щонайменше чотири різних організації взаємодіяли для реалізації цього задуму. Що справді класно, що наша компанія EdPro робить нестандартні речі, як шкільних конкурс #SuperUrok, Вебінари для сотень вчителів одночасно. З одного боку, це кожного разу новий напрямок і ти просто включаєшся на всі 100%, дізнаєшся купу нових дрібних і важливих нюансів, експериментуєш, шукаєш вдале рішення, а з іншого — вкотре переконуєшся, все можна зробити, якщо є бажання.
Поїздка в Угорщину з вчителями — наш маленький і ще один вдалий проект. Приємно, що всі задоволені, що педагоги отримали стільки позитиву і прийдуть на уроки до дітей з класним настроєм, будуть з учнями та колегами ділитись новим досвідом. Ще одна хвиля якісної взаємодії котиться далі в нашому освітньому середовищі."
Координатор поїздки з учителями в Угорщину Оксана Ничипорук біля наукового центру ELI-ALPS в місті Сеґед
Що найбільше запам'яталося учасникам поїздки, розпитали після завершення нашої навчально-експериментальної подорожі.
Сертифікат отримує Лідія Савчук, директор школи ЛССЗШ №2
"Велика подяка Андрію і Наталії Табачин та компанії Edpro за цікаве змістовне навчання в Mozaik. Для нас це стало можливістю професійного розвитку. Нові знайомства з доброзичливими викладачами-тренерами сприяли тому, що ми комфортно почувалися в англомовному середовищі і перейняли дружній командний дух навчання.
Було цікаво на екскурсіях в центрі лазерних технологій, поїздка міським екскурсійним трамвайчиком сподобалася і відвідини історико-культурного парку, зоопарку. Чудово, що вчителям організовують такі поїздки, це також мотивує їх і в щоденній роботі",— сказала директор ЛССЗШ №2 Лідія Савчук, яка представляла команду "Supernovа" (відеоурок) разом з своєю колегою Наталією Толочко.
Сертифікат отримує Наталія Толочко із ЛССЗШ №2
Вчителька біології Наталія Толочко додала: "У нас море позитивних емоцій та незабутні враження. Це вийшов бомбезний супер релакс! Спасибі усім, хто причетний до організації та проведення цієї поїздки як з української, так і угорської сторін. Дякуємо, що створюєте умови для того, щоб йти в крок із сучасністю!"
Сертифікат отримує Галина Вільчинська з СЗШ №42
"Щиро дякую за організований тренінг та надану можливість вдосконалити свої знання і практичні вміння, поспілкуватися з чудовими, щирими і відкритими тренерами. Особливо мене вразила екскурсія в науковий центр, де розробляють потужні лазери. Я змогла дізнатися про можливості нових розробок, поспостерігати за роботою персоналу центру в режимі онлайн.

На прогулянках містом роздивилась архітектурну красу міста і насолодилася нею на повну. Також сподобалися відвідини зоопарку. Екскурсія до історико-культурного парку була неочікуваною, але також вражаючою. Для мене це надзвичайно пізнавально, позитивно та цікаво проведений час!" — поділилася враженнями вчителька фізики з СЗШ №42 Галина Вільчинська, яка представляла на конкурсі разом з Оксаною Павенською команду "Creative Mind" (відеоурок).
Сертифікат отримує Оксана Павенська з СЗШ №42
Представниця цієї ж команди, вчителька фізики з СЗШ №42 Оксана Павенська зазначила: "Щиро вдячна Наталії та Андрію Табачину, компанії Edpro за організацію і проведення цієї поїздки. Це була справді насичена програма:
- високопрофесійне, інтерактивне, змістовне навчання в Mozaik;
- цікаві, пізнавальні екскурсії містом Сеґед;
- екскурсія у потужний науково-технічний центр Eli-Alps, у якому займаються розробкою і дослідженням високочастотних лазерів. Тут я познайомилася з провідним інженером цього центру та мала можливість спостерігати за роботою в лабораторіях центру в режимі онлайн;
- відвідини історико-краєзнавчого парку, де була можливість познайомитись з культурою і побутом народу Угорщини;
- атмосферні прогулянки містом Сеґед разом з Оксаною Ничипорук — нашим гідом та координатором поїздки;
- похід у зоопарк міста Сеґед — один із найбільших зоопарків Угорщини."
Сертифікат отримує Оля Доскочинська з СЗШ №62
Вчителька інформатики з СЗШ №62 Оля Доскочинська нам написала: "Відвідавши навчання у компанії Мозаїк, хочу поділитися своїми мега-позитивними враженнями.
Угорське містечко Сеґед зустріло нас святковими феєрверками, адже ми приїхали саме на День Незалежності Угорщини. Наступні дні тренінгів та лекцій були не менш цікавими та продуктивними. Цьому сприяла гостинність та відкритість працівників компанії Mozaik.
Лекції та воркшопи проводились англійською мовою, але це звичайна практика такого виду навчань. Протягом цих днів відчули дружній командний дух ІТ-компанії Mozaik, яка продовжує створювати для освітян сучасне програмне забезпечення mozaBook. У одному із офісів компанії інтеграційний огляд освітніх систем провів керівник компанії Пітер Торок. Як переможці конкурсу #SuperUrok та активні користувачі програми mozaBook із багатьма функціями та інструментами ми вже знайомі та використовуємо для створення своїх інтерактивних уроків. Але ми дізналися чимало нового, адже у mozaBook більше 100 тематичних додатків. Цікаво було поспілкуватись і обмінятися досвідом із учасниками тренінгу з Румунії.
Після навчання ми відвідали сучасну лабораторію ELI-ALPS у Szeged, яка займається дослідженням лазерних технологій. Це одна із трьох лабораторій у Європі, де проводяться експерименти із використанням високочастотного лазеру (100 КГц).
Хочу подякувати Mozaik за цікаві та корисні лекції, воркшопи від Пітера та його команди, захоплюючі екскурсії та теплий прийом.
Велике дякую компанії Edpro, керівникам Табачину Андрію та Наталі за конкурс #SuperUrok та можливість навчатись цей тиждень в Угорщині."
Оля Доскочинська з колегою Іриною Спільник представляла на конкурсі команду "Всезнайко" (відеоурок).
Сертифікат отримує Оксана Пелюх із СЗШ №62
"Можливість поспілкуватись із творцями, які завчасно відчули потребу в навчанні у новому форматі, дуже надихнула мене і моїх колег. А також те, що вдалося налагодити спілкування безпосередньо з представниками компанії.
Дякую і за те, що ще й ще розвиваєте у вчителів бажання опановувати нове і сприяєте тому, щоб це застосували у школах, на уроках. Організатори врегульовували різні вподобання та побажання вчителів, тому поїздка була комфортна і вдала.
Я в черговий раз переконалась, що праця дає результат і втішена тим, що учні України, як і учні за кордоном, мають можливість опановувати сучасні технології", — відгукнулася про поїздку вчителька біології Оксана Пелюх.
"Нам дуже хотілося організувати для вчителів щось незвичайне. Дуже добре, що вдалося здійснити цю поїздку на навчання за кордон, де вчителі змогли побачити, наскільки різноплановим і цікавим може бути навчання.

Спочатку ми не уявляли, як відправити групу вчителів, які документи необхідні, але поступово вдалося реалізувати все якнайкраще для переможців нашого конкурсу і з їхніх відгуків видно, що наші зусилля були цього варті", — розповіла співзасновник компанії EdPro Наталія Табачин.
ПІДПИСУЙСЯ НА НОВИНИ