Дякуємо за підписку!
Ми надішлемо вам оновлення сайту листом
Що must have знати освітянам?
Дзвінок.— Доброго дня, компанія EdPro, слухаємо вас.— Доброго дня! Я директор / вчитель інформатики / представник навчального закладу… Ми закупили обладнання для школи, нам потрібне програмне забезпечення…..
Лист на пошту чи у повідомлення на сторінці EdPro у Фейсбуці (скопійовано з оригіналу): "Доброго дня! Нас зацікавила інтерактивна панель. Чи можна прийти до вас в офіс і подивитись?.."
Інтерактивні панелі стають все більш популярним інструментом для проведення уроків у різних школах. На наших Вебінарах з mozaBook та mozaWeb користуватися програмою для інтерактивного обладнання навчаються одночасно вчителі як з приватних, так і з державних шкіл. І сьогодні практично кожна школа шукає можливості для того, щоб придбати таке обладнання.
На жаль, доволі часто мультимедійне обладнання з різним функціоналом: сенсорні екрани, smart дошки, мультиборди, інтерактивні панелі в очах більшості, — це щось дуже схоже, практично одне й те саме. А що інтерактивна панель та дошка — це не одне й те ж? (якщо ви здивовані, то цей матеріал вам точно буде корисним).
Що необхідно знати освітянам про сучасне освітнє обладнання? Які документи та сертифікати на таке обладнання актуальні? Чому необхідно перевіряти термін дії документів? Яка відповідальність лежить на замовникові освітнього обладнання?Коротко для загальної орієнтації в темі:
Чим краще представники освітнього закладу орієнтуються в тому, що з освітнього обладнання є на ринку, тим більша ймовірність, що вони отримають обладнання з найкращими характеристиками та навчальним програмним забезпеченням. Без необхідних навчальних програм навіть суперсучасне обладнання нефункціональне повною мірою на уроках чи лекціях. Вчителям потрібні не модні девайси, а зручні для роботи у навчальних класах прилади, тому мінімальні дані про технічні характеристики знати обов'язково.Представники школи можуть спілкуватися з виробниками освітнього обладнання, щоб отримати інформацію про характеристики обладнання — це дозволить зрозуміти, що є на ринку, порівняти та орієнтуватись на найкращі показники, адже технології стрімко розвиваються й обирати варто те, що буде актуальним хоча б в найближчі роки.Навчальний заклад відповідає за здійснений вибір. Якщо він не перевірить належним чином документацію на обладнання, а в ході використання воно виявиться не відповідним до заявлених вимог, це також залишається на відповідальності навчального закладу.
Отож, які документи обов'язкові?Ці документи можна умовно розділити на 3 основні групи:
Базові:● Сертифікат відповідності;● Висновок державної санітарно-епідеміологічної експертизи.Спеціалізовані:● Сертифікати дослідження конструкції (у випадку наявності радіочастотних модулів WiFi або Bluetooth);● Документ, що підтверджує внесення до Реєстру радіоелектронних засобів (Реєстр РЕЗ та ВП).Освітні:● Гриф на програмне забезпечення "Схвалено для використання у навчально-виховному процесі загальноосвітніх навчальних закладів";● Свідоцтво про визнання відповідності педагогічним вимогам.
Чому важливо перевіряти термін дії документів?
Сертифікати видаються на певний термін, в основному, на рік часу. Обов'язково варто перевірити, чи вони дійсні на момент закупівлі, щоб мати гарантію на дотримання всіх норм. Тоді можна апелювати до постачальника у разі неполадок обладнання чи будь-яких форс-мажорних ситуацій. Тому що замовник придбав, відповідно до документації, якісне обладнання і постачальник зобов'язаний дотримуватися усіх зазначених вимог.