Дякуємо за підписку!
Ми надішлемо вам оновлення сайту листом
Розмова про те, що дає дітям та вчителю на уроках навчальна програма Мозабук.
Знайомимо спільноту читачів EdPro з вчителем початкових класів Тетяною Лучкань з міста Києва. Розмова про те, що дає дітям та вчителю на уроках навчальна програма Мозабук торкається аспектів мотивації та підготовки дітей до навчання, необхідність введення нових методик, можливість працювати з сучасними інструментами та навички здобувати гарні результати разом з учнями. Тетяна поділилась своєю історією становлення у професійній сфері та розповіла, що важливо для дітей за шкільною партою.
Тетяно, розкажіть про свій шлях до педагогічної діяльності. З чого все починалося і як ви обирали професію?Завжди хотіла бути вчителем, навіть не розглядала інших варіантів. Після 9 класу вступила в педагогічне училище, після закінчення училища, одразу ж вступила в університет на заочне відділення й почала працювати у школі. Коли ж закінчила університет, отримала диплом про вищу освіту, тоді переїхала до Києва і почала працювати вчителем в початкових класах. Можливо, мене надихнула перша вчителька. Її любив увесь клас, у нас було 5 дівчат та 15 хлопців. Пізніше моя класна керівниця також дуже мотивувала, постійно з нами щось проводила, хотіла з нас щось “зліпити”. Вчителька української мови у нас була пречудова. Мені траплялися такі вчителі, що ще більше хотілося й мені стати педагогом.
Скільки часу навчаєте дітей? Навчаю дітей уже 14 років. З 2014 року працюю у початковій школі. До того я працювала педагогом-організатором, вчителем інформатики, вчителем історії. Де були години, там і працювала, поки навчалася. Починала із сільської школи у Полтавській області, потім стала педагогом-організатором, а коли переїхала до Києва, почала навчати дітей початкових класів.
Тетяно, легше навчити свою дитину чи дітей у школі?Мені простіше зі своєю дитиною, у нас з сином все чітко сплановано. Я його розумію, а він мене. Коли мій син йшов у перший клас, він умів досить гарно читати й рахувати. Звісно, я заохочую дитину до навчання, але також він постійно бачить роботу мами — як я навчаю дітей. Та й так сталося з трирічного віку син був присутній на моїх онлайн уроках. Він у садочок не ходив, бо був карантин, потім війна. Увесь цей час хлопчик бачив, як я навчаю дітей. І йому також дуже подобається вивчати щось нове. Я буду заохочувати та підтримувати, щоб так і далі було.
Тетяна ЛучканьУчителька початкових класів
А як давно користуєтеся навчальною програмою Мозабук?Уже понад рік :) Тут є все необхідне, зручно користуватися. І звикла до Мозабук. Єдине, що хочеться ще якихось курсів, навчитися ще чогось. Бо настільки ця програма величезна, що її можна вивчати й вивчати. Я б хотіла дізнатися, як створювати більше адаптованих під навчальний процес ігор. Я пройшла базовий курс “Основи роботи з mozaBook та mozaWeb” та курс для вчителів НУШ, навчання дуже сподобалося і якось відзначила собі, що пройшла його дуже легко. Тут є пояснення, поставлене завдання і нічого зайвого...Ми порахували, що на один день користування програмою витратимо орієнтовно 40 грн, то це виходить менше, ніж ми витрачаємо на друк матеріалів для ігор і так далі.
Як ви оцінюєте навантаження у школі на дітей? Адже батьки скаржаться, що діти не встигають робити домашні завдання. Навантаження може бути велике, але якщо немає навантаження, то немає прогресу. Для того, щоб дитина розвивалася, щоб у неї щось виходило, потрібно читати, писати, працювати над основами емоційно вольової сфери, головне, щоб дитина сама цього хотіла. Учні, які готові вчитися, не відчувають навантаження. Завдання вони роблять швидко, із задоволенням.
Дякуємо за підписку!
Ми надішлемо вам оновлення сайту листом
Can't send form.
Please try again later.
Дякуємо за підписку!
Ми надішлемо вам оновлення сайту листом
Can't send form.
Please try again later.