Дякуємо за підписку!
Ми надішлемо вам оновлення сайту листом
Друга підбірка з програмами АІ, які можуть згодитися учителям у роботі.
Перший цифровий урок у mozaBook та на сайті mozaWeb “Що ж думати про штучний інтелект?“ створений 14 березня 2023 року на основі відповідей ChatGPT. Ілюстрації виконані за допомогою MidJourney.
У ньому йдеться про здатність машин самостійно навчатися та приймати рішення без втручання людини. Розглянуто такі питання: ● Що робить штучний інтелект розумним?● Коли й чому виникла ця галузь досліджень?● Де сьогодні використовується штучний інтелект?● Які можливі переваги використання штучного інтелекту?● Які можливі недоліки використання штучного інтелекту?● Як штучний інтелект зображується в науковій фантастиці?
У соцмережах спостерігаємо, як учителі діляться відео з уроків, створеними за допомогою програм ШІ, ілюстраціями до творів та текстовими напрацюваннями.Перш ніж перейти до переліку програм, які будуть корисними для українських вчителів, поділимося статтею “Ще ніколи не вдавалося затримати новий медіум”, яка розглядає у широкому контексті поняття сприйняття людьми штучного інтелекту: “Як би ми не ставилися до ШІ — захоплено чи з осторогою — це те, до чого люди йшли упродовж тисяч років.”
Програми ШІ, які можуть бути корисними освітянам
Zoomscape AI – програма зі створення фонових зображень для zoom. Реєструєтеся, обираєте локацію, задаєте параметри, вносите опис, що конкретно у яких кольорах хочете побачити на малюнку і генеруєте зображення.
Безоплатна версія містить обмежену кількість картинок для генерування.
Натискаєте правою кнопкою мишки на зображенні, щоб зберегти його. Або зберігаєте картинки з галереї.
Робота з текстами на сайті Smodin. Можна вивчати алгоритми для створення різних текстів. Режим переписування добре підходить для аналізу та обговорення текстів. Змагатися з програмою у застосуванні різних стилів, творчих завдань. Можна перевіряти текст на плагіат.
Робота з перекладами на сайті: https://www.deepl.com/translator
Сервіс підтримує понад 3 десятки мов. Можливо перекладати документи в таких форматах: PDF, Word чи PowerPoint. Безоплатна версія дозволяє завантажувати файли розміром до 5 Мб.
Мабуть, про створені за допомогою сервісів ШІ тексти говорять менше, бо їх потрібно аналізувати. А ось про картинки завжди ведеться жвава дискусія. Як завзято коментують можна побачити у дописі від Освіторії — британська архітекторка спроєктувала сучасне українське село.
Продовжимо досліджувати програми ШІ у наступних підбірках, а ось за перевіреним, якісним навчальним наповненням для будь-яких шкільних уроків з програми mozaBook, за посібниками та методичними матеріалами на основі програми МОН України та підтримкою й навчанням від тренерів компанії EdPro ви можете звертатися у зручний для вас час.