Хочете придбати інтерактивну панель через систему Prozorro?

Заповніть заявку, щоб отримати консультацію!

Дякуємо!

Ми сконтактуємось з вами найближчим часом

Can't send form.

Please try again later.

Як це працює?

1

Визначаєтесь з потребою

Для якісного проведення тендеру потрібно спочатку визначити, яке обладнання ви хочете купити, порівняти технічні характеристики, подивитись демонстрації. Перевірити відповідність 32320000-2 Телевізійне й аудіовізуальне обладнання,
32322000-6 Мультимедійне обладнання.
Більшість компаній, які продають обладнання, можуть зробити презентацію цього обладнання перед продажем. Така демонстрація може відбуватися по Skype або в офісі компанії, що продає обладнання.

2

Оформляєте тендерну документацію та проводите тендер

Тендерна документація має бути оформлена так, щоб не дискримінувати учасників ринку. Тобто, документацію не варто прописувати під конкретну модель, а навпаки, вона повинна визначати основні якості, які вам потрібні для роботи.

3

Перевіряєте обладнання при доставці

Важливий момент проведення тендеру — це приймання товару. Перевірка, чи товар відповідає тендерній документації — на відповідальності замовника. У разі невідповідності товар потрібно повертати виконавцю та повторно оголошувати тендер.

На що потрібно звернути увагу при купівлі інтерактивної панелі

Сучасна інтерактивна панель — це багатофункціональний пристрій, який може повноцінно замінити шкільну дошку, проєктор, аудіосистему, телевізор та звичайний ПК. Зараз на ринку представлена настільки велика кількість різних моделей від різних виробників, що вибір інтерактивної панелі може виявитися доволі непростою справою. Тому дуже добре знати головне, на що саме слід в першу чергу звертати увагу при виборі панелі. Спочатку розглянемо корисні опції комплектації панелі та її зовнішні характеристики:
● Мобільна стійка дозволить легко переміщувати інтерактивну панель з однієї аудиторії в іншу. Деякі моделі передбачають налаштування оптимальної висоти екрана;.● Антивандальне покриття дисплея захищає панель від пошкоджень при випадкових ударах чи падіннях та суттєво збільшує термін експлуатації виробу. Корисна опція, особливо якщо дошка купується для навчального закладу;● Підтримка багатоточкових доторків (multitouch) дозволяє одночасно працювати з інтерактивною панеллю двом і більше користувачам. Чим більше дотиків підтримує панель, тим більше користувачів можуть працювати на ній одночасно. Залежно від моделі та від виробника, сучасні інтерактивні панелі підтримують від 10 до 20 дотиків;● Вбудований ПК суттєво збільшує автономність інтерактивної панелі та зручність її використання. Деякі моделі інтерактивних панелей потребують окремого підключення до ПК, що доволі незручно. Тож при виборі панелі, потрібно звертати увагу на те, чи оснащена вона вбудованим ПК;● Наперед встановлене програмне забезпечення — це програмне забезпечення, яке буде встановлене на інтерактивній панелі у момент її покупки. Тут потрібно звернути увагу на те, чи входить у комплектацію операційна система (зазвичай, це Windows або Android) та інше програмне забезпечення. Для прикладу, стандартне програмне забезпечення для закладів освіти повинно давати можливість використовувати панель у якості звичайної класної дошки, містити інтерактивні інструменти: транспортир, лінійку, циркуль та ін…, дозволяти створювати презентації.
Тепер перейдемо до технічних (внутрішніх) характеристик інтерактивної панелі і до тих параметрів, на які слід звернути увагу при купівлі.
● Роздільна здатність екрана — це кількість точок (пікселів), з яких складається зображення. Чим більше таких точок має екран, тим чіткішим і якіснішим буде зображення. Зараз на ринку, в основному, представлені інтерактивні панелі з роздільною здатністю екранів Full HD - (1920 x 1080 пікселів) та 4K Ultra HD (3840 х 2160 пікселів). Звичайно ж, краще обирати інтерактивні панелі з дисплеями 4K Ultra HD.Такі дисплеї здатні видавати набагато чіткіше зображення, а чим чіткіше зображення, тим менше навантаження на зір;● Важливим елементом у процесі формування зображення є процесор. Саме процесор забезпечує швидкість та плавність зміни зображення на дисплеї інтерактивної панелі та відповідає за безліч інших функцій. Варто знати, що у сучасних інтерактивних панелях використовуються процесори від 11-го до 12-го поколінь. Якщо панель буде оснащена процесором старішого покоління, то у процесі її експлуатації можуть виникати незручності: панель з таким процесором може працювати повільніше та бути несумісною з сучасними програмами;● Однією з важливих складових частин інтерактивної панелі є її "внутрішня пам'ять". Чим більший обсяг пам'яті, тим більше інформації можна зберігати на інтерактивній панелі. У сучасних інтерактивних панелях для зберігання інформації використовуються твердотілі накопичувачі (SSD). На відміну від старіших жорстких дисків (HDD), твердотілі накопичувачі не містять ніяких рухомих деталей, тому є більш надійними, довговічними, та працюють без жодного шуму. Також корисним буде варіант коли в комп'ютері інтерактивної панелі встановлено два типи накопичувачів. Тобто є твердотілий накопичувач для швидкої роботи, та додатково встановлений жорсткий диск для тривалого збереження більшого обсягу інформації ;● Постійно комунікуючи з нашими клієнтами, та отримуючи від них зворотний зв'язок щодо інтерактивних панелей, ми прийшли до висновку, що місткість твердотілого накопичувача (SSD) для інтерактивної панелі повинна бути не меншою, ніж 256 гігабайтів. В загальному, тут діє простий принцип: чим більша місткість SSD, тим більше інформації та сучасного цифрового вмісту можна зберегти;● Оперативна пам'ять відповідає за тимчасове зберігання програмного коду при роботі з операційною системою і встановленими програмами. Швидкодія всієї системи залежить від обсягу оперативної пам'яті. Чим її більше, тим швидше працюють програми та тим більше програм можна використовувати одночасно. Враховуючи складність сучасного програмного забезпечення, інтерактивні панелі повинні бути оснащені оперативною пам'яттю у розмірі не менше, ніж 8 ГБ (гігабайтів).
Перед покупкою інтерактивної панелі вивчіть інформацію про виробників та ознайомтеся з відгуками про їхню продукцію. Поцікавтесь, яку гарантію і на який термін дає виробник, та хто саме проводить обслуговування у випадку настання гарантійного випадку: компанія-продавець чи інша організація. Дізнайтесь, хто відповідає за доставку, монтаж та налаштування інтерактивної панелі. У випадку встановлення додаткового програмного забезпечення, також поцікавтесь інформацією як відбуватиметься навчання щодо користування таким програмним забезпеченням. Воно має бути безплатним, практичним та не виконуватись абияк. Від використання користувачами цього програмного забезпечення буде залежати ефективність придбання інтерактивної панелі. 
Найкращий варіант, коли усе перелічене вище забезпечує саме компанія-виробник.

Додаткова інформація щодо тендеру від юрисконсультки компанії Едпро

Чи можна купити інтерактивні панелі, як м'ясо на базарі?

Консультація від юрисконсультки EdPro Софії Маланчук щодо відповідності інтерактивного обладнання технічним регламентам.

Illustration

ХОЧУ КУПИТИ ІНТЕРАКТИВНУ ПАНЕЛЬ, АЛЕ НЕ ЗНАЮ, ЯК

Вебінар для освітян та усіх, хто цікавиться тендерними закупівлями сучасного навчального обладнання.

Illustration