Електромагніт власними руками

У досліді ми створюємо простий електромагніт із феритового стержня, мідного провідника та джерела електричного струму, також ми переконуємось, що наш електромагніт має два полюси та виражені магнітні властивості лише коли в його обмотці є струм.

Обладнання та матеріали:

Компоненти Амперії:

Illustration

блок живлення

Illustration

лампа розжарювання

Illustration

з’єднувальні провідники

Illustration

контейнер з магнітними ошурками

Illustration

феритовий стержень

Illustration

ізольований мідний провідник(5—10 м)

Додаткове обладнання:

сталеві скріпки

Досліджуємо:

● Скласти електромагніт просто, для цього достатньо на залізний предмет намотати ізольований провідник і потім пропустити через нього електричний струм.

Хід досліду:

1. Беремо необхідне для проведення досліду обладнання.2. Розмістимо на столі сталеві скріпки та піднесемо до них феритовий стержень. Переконуємося, що він не має магнітних властивостей, адже не притягує до себе скріпки.3. Намотуємо на стержень мідний провідник таким чином, щоб його кінці розміщувались на різних кінцях стержня і були вільні. Зачищаємо ці кінці провідника від ізоляції та приєднаємо до зачищених ділянок з’єднувальні провідники крокодилами. Далі складемо послідовне коло з джерела живлення, нашого електромагніта та лампи розжарювання.4. Повторно піднесемо створений нами електромагніт до сталевих скріпок та переконуємося, що він досі не володіє магнітними властивостями, адже в мідному провіднику, тобто обмотці електромагніта, немає струму.5. Увімкнемо джерело живлення. Встановимо на ньому постійний струм з вихідною напругою 5 В. Звертаємо увагу, що лампа яскраво світить, а в колі є досить значний струм.6. Знову піднесемо електромагніт до скріпок. Звертаємо увагу, що на цей раз, коли в обмотці нашого електромагніта є струм, скріпки будуть примагнічуватись до феритового стержня, іншими словами осердя нашого електромагніта.7. Покладемо наш електромагніт на контейнер з магнітними ошурками та переконуємося, що він має два яскраво виражені полюси навколо яких і розташовуються магнітні ошурки.

Illustration

Висновок:

Під час виконання досліду ми створили простий електромагніт із феритового стержня, мідного провідника та джерела електричного струму, також ми переконались, що наш електромагніт має два полюси та виражені магнітні властивості лише коли в його обмотці є струм.