Визначаємо температуру вогню

Під час виконання досліду ми за допомогою температурного сенсора визначаємо температуру у різних частинах відкритого вогню.

Обладнання та матеріали:

Компоненти Амперії:

Illustration

мультиметр

Illustration

температурний сенсор з термопарою

Додаткове обладнання:

 запальничка або сірники й свічка

Примітка: Температурний сенсор може вимірювати температуру з роздільною здатністю 0,25℃, однак, його точність лише ±2℃. Температурний діапазон, у якому може здійснювати вимірювання цей температурний сенсор з термопарою обмежуються лише можливостями термопари, та становить від -50 до +400℃. Термопару можна нагрівати й до вищих температур, наприклад температури відкритого вогню (900–1000℃), але у цьому випадку дослід треба проводити швидко і не надто часто, оскільки за таких температур термопара швидко вийде з ладу.

Перевіряємо:

 Вогонь складається з розпечених газів, які у різній частині полум’я мають різну температуру.

Хід досліду:

1. Беремо необхідне для проведення досліду обладнання.2. Приєднуємо сенсор до мультиметра та вмикаємо його.3. Для проведення дослідження нам потрібен відкритий вогонь. Запалимо свічку сірниками чи запальничкою.4. Поміщаємо кінець сенсора, що складається з двох спаяних оголених провідників і голівки у нижню частину вогню, що має блідий синюватий колір, максимально близько до гніту. Фіксуємо виміряну сенсором температуру вогню, яка близька до 600℃.5. Тепер переміщуємо голівку сенсора вище, у частину вогню, яка має блідий оранжево-жовтий колір. Знову фіксуємо виміряну температуру. Звертаємо увагу, що вогонь у цій частині має суттєво вищу температуру – приблизно на 150℃.6. Нарешті, переміщуємо голівку сенсора вище, у яскраво-жовту, загострену, частину вогню. Знову фіксуємо виміряну температуру. Звертаємо увагу, що кінець сенсора набуває оранжево-червоного відтінку розпеченого металу. Також звертаємо увагу, що газ у цій частині має найвищу температуру – близько 900℃.

Illustration

Висновок:

Під час виконання досліду ми за допомогою температурного сенсора визначили температуру у різних частинах відкритого вогню.