EDPRO РЕКОМЕНДУЄ

Віртуальна скринька скарбів учителям географії


Підбірка ресурсів, програм та навчальних курсів для учителів географії.

Нарешті рубрика #EdProрекомендує поповнилася підбіркою ресурсів для учителів географії, разом з освітнім курсом “Використання програмного комплексу Mozaik вчителем Географії” — це дієве та потрібне професійне підсилення. Попередні публікації "Як "розгерметизувати" історію в школі?" та "Навчальні програми для учителів математики" створювали для учителів історії та математики. Що ж, продовжуємо робити тематичні підбірки для учителів різних предметів.

Навчальні програми та сайтиmozaBook, mozaWeb, Seterra Online, Форум Українські Карпати, “7 чудес України”

Програма mozaBook та сайт mozaWeb містить десятки ігор й інструментів, сотні 3D, цифрових уроків та відео та понад тисячу зображень тільки з географії. Також тут є підручники та методичні рекомендації для учителів географії. У програмі mozaBook вчитель може створювати зошити уроків із наповненням та додавати необхідні сторінки з цифрового підручника, збагативши інтерактивом.

Фото навчальних інструментів з географії на сайті ua.mozaweb.com та у програмі Мозабук, які у вільному доступі для користувачів з України з березня до 15 вересня 2022 року.

Illustration

На платформі "Seterra Online" зібрано понад 200 географічних завдань різної складності та тематики. Граючись, можна у цікавий спосіб запам'ятати розташування країн та їхні столиці, пам'ятки, прапори, назви від масштабних географічних об`єктів до найдрібніших. 

Illustration

На сайті Форуму Українські Карпати багато ілюстрованої інформації з топо-, гідрографії, клімату, флори, фауни, історії регіону, а також про туризм та інші види активного відпочинку. Маршрути, репортажі, фотогалереї.

Illustration

Добірка відеоматеріалів про визначні місця України “7 чудес України” наповнена відео про Україну у природному та історико-культурному форматі. Відеофільми можна показувати учням на уроках в межах програми 8-9-х класів. Також завдяки відео можна побачити, якою була незруйновані землі й міста України. 

Illustration

Онлайн-сервіси Google Maps, AirPano, Ethermap, toBeUkrainian, Globe, Windy, Tour UK

Сервіси Google – від Google Maps та Street View до Arts&Culture – можна використовувати для закріплення матеріалу з багатьох тем. Сайт AirPano для перегляду панорамних зображень десятків відомих міст по всьому світу. Більша частина зображень AirPano має інтерактивні посилання, щоб можна було більше дізнатися про місця, які ви бачите на знімках AirPano.Ethermap – достатньо новий інструмент, який можна використовувати для створення онлайн-карт. Тут можна обмінюватися картами, вносити доповнення, редагувати все, просто надавши учням посилання. Можна запропонувати учням створити разом карту класних місць для прогулянок в будь-якому місці, написати про все коротку інформацію та додати фото.Переклади українською від ютуб-каналу toBeUkrainian.Карти від Nationalgeographic, за допомогою яких можна здійснювати віртуальні мандрівки. Сайт www.50states з інформацією про кожен штат США: карта, столиця, населення, губернатор, прапор та гімн штату, географічні й історичні зведення, клімат, економіка, університети та коледжі, знамениті жителі штатів, статистика.Touruk – онлайн путівник по Великобританії.Windy – інтерактивна карта вітрів на планеті Земля. Globe – інформація про погоду в усьому світі.

Навчальні курси для учителів-географів

Курс "Загальної географії" від EdEra буде цікавим та корисним для всіх вікових категорій. Він особливо актуальний для учнів 6-11 класів, а також є базовим при підготовці до ЗНО.Курс суто для вчителів географії від EdPro Education “Використання програмного комплексу Mozaik вчителем Географії” варто проходити після базового “Основи роботи з mozaBook та mozaWeb”.Працює бета-версія National Geographic Education, де є величезна колекція відео та фотоматеріалів. При нагоді стане ресурс інтерактивних карт.