Дякуємо за підписку!
Ми надішлемо вам оновлення сайту листом
У досліді визначаємо електрорушійну силу джерела живлення, а також встановлюємо його внутрішній опір.
Обладнання та матеріали:
Компоненти Амперії:
джерело струму
резисторна 100 Ом
"неідеальне джерело"
мультиметри(2 шт.)
Переконуємося, що:
● електрорушійна сила джерела живлення кількісно дорівнює напрузі на контактах джерела без навантаження;● джерело живлення має свій внутрішній опір, який можна знайти з формули:
де E — ЕРС цього джерела, U — напруга та I — сила струму у колі з опором.
Хід досліду:
1. Беремо необхідне для проведення досліду обладнання.2. Приєднаємо провідниками клеми джерела живлення до першої групи контактів блока “неідеальне джерело”, а до другої групи контактів цього блока приєднаємо мультиметр у режимі вимірювання напруги.3. Увімкнемо блок живлення, встановимо на ньому постійний струм з вихідною напругою 5 В. Увімкнемо мультиметр. Показник мультиметра кількісно буде дорівнювати ЕРС блока живлення.4. Складаємо електричне коло за схемою (якщо дослід проводиться лише з одним мультиметром, тоді у якості вольтметра можна використати блок живлення):
5. Увімкнемо джерело живлення, встановимо на ньому постійний струм з вихідною напругою 5 В. Увімкнемо мультиметри та зафіксуємо значення сили струму та напруги у колі з навантаженням. З отриманих даних можна визначити внутрішній опір нашого блока живлення.
Висновок:
Під час виконання досліду ми визначили електрорушійну силу джерела живлення, а також встановили його внутрішній опір.