Електропровідність міді, сталі, алюмінію та ніхрому

У досліді ми переконуємось, що мідь, алюміній та сталь є хорошими провідниками з високою електропровідністю, а ніхром — поганим зі значно меншою електропровідністю.

Обладнання та матеріали:

Компоненти Амперії:

Illustration

блок живлення

Illustration

лампа розжарювання

Illustration

ніхромовий провідник(діаметр 0,3 мм)

Illustration

мідний провідник(діаметр 0,3 мм)

Illustration

з’єднувальні провідники

Додаткове обладнання:

алюмінієвий провідник діаметром 2,5 мм (або тонший)сталевий провідник діаметром 1 мм (або тонший)лінійка

Перевіряємо:

● Матеріали з яких виготовляють провідники та які проводять електричний струм можна поділити на такі, що мають високу та низьку електропровідність. Серед досліджуваних матеріалів мідь, алюміній та сталь мають високу електропровідність, а ніхром — значно нижчу.

Хід досліду:

1. Беремо необхідне для проведення досліду обладнання.2. Відміряємо 40-сантиметрові фрагменти досліджуваних провідників. Якщо мідний, алюмінієвий та сталевий провідники вкриті ізолюючим шаром — його на їхніх кінцях потрібно зняти.3. Послідовно з’єднуємо джерело живлення, лампу розжарювання та мідний провідник. Вмикаємо джерело живлення, встановлюємо на ньому постійний струм з вихідною напругою 5 В. Звертаємо увагу, що лампа яскраво світить.4. Замінюємо у колі мідний провідник на алюмінієвий. Звертаємо увагу, що інтенсивність світіння лампи не змінилась.5. Замінюємо у колі алюмінієвий провідник на сталевий. Знову звертаємо увагу, що інтенсивність світіння лампи не змінилась. Це свідчить, що мідь, алюміній та сталь є хорошими провідниками з високою електропровідністю.6. Замінюємо у колі сталь на ніхром. Звертаємо увагу, що на цей раз інтенсивність світіння лампи суттєво знизилась, оскільки ніхром має значно нижчу електропровідність.

Illustration

Висновок:

Під час виконання досліду ми переконались, що мідь, алюміній та сталь є хорошими провідниками з високою електропровідністю, а ніхром — поганим зі значно меншою електропровідністю.