Дякуємо за підписку!
Ми надішлемо вам оновлення сайту листом
У досліді переконуємось, що електрична енергія може трансформуватись в інші форми енергії, зокрема у теплову, світлову та механічну, а також енергію звукових хвиль.
Обладнання та матеріали:
Компоненти Амперії:
джерело струму
мультиметр
лампа розжарювання
двигун постійногоструму
Перевіряємо:
● електричний струм може виконувати роботу, у результаті якої електрична енергія трансформується в інші форми енергії, зокрема у теплову, світлову та механічну, а також в енергію звукових хвиль.
Хід досліду:
1. Беремо необхідне для проведення досліду обладнання.2. Складаємо просте електричне коло за схемою:
3. Розмикаємо вимикачем коло, вмикаємо джерело живлення, встановлюємо на ньому постійний струм з вихідною напругою 5 В.4. Вмикаємо мультиметр та приєднуємо до нього термосенсор. Визначаємо температуру поверхні лампи, що не працює та переконуємося, що вона має кімнатну температуру.5. Замикаємо вимикач. Звертаємо увагу, що у колі є електричний струм. За допомогою термосенсора продовжуємо визначати температуру поверхні лампи та переконуємося, що вона швидко зростає. Це свідчить про те, що у лампі розжарювання енергія струму трансформується у теплову енергію, яка, своєю чергою, трансформується в енергію світла.6. Вимкнемо вимикач та від’єднаємо лампу, замість неї приєднаємо до джерела живлення мотор. Знову замкнемо вимикачем коло. Переконуємося, що на цей раз енергія струму трансформується у механічну енергію, оскільки мотор здійснює швидкі обертальні рухи.7. Знову розірвемо коло вимикачем. Переведемо блок живлення у режим змінного струму та встановимо на ньому вихідну напругу 3 В, а частоту — 500 Гц. Замість мотора помістимо у коло динамік.8. Замкнемо коло та переконуємося, що на цей раз енергія змінного струму на динаміку трансформується в енергію звукових хвиль.
Висновок:
Під час виконання досліду ми переконались у тому, що електрична енергія може трансформуватись в інші форми енергії, зокрема у теплову, світлову та механічну, а також енергію звукових хвиль.