Трансформація електричної енергії в інші форми енергії

У досліді переконуємось, що електрична енергія може трансформуватись в інші форми енергії, зокрема у теплову, світлову та механічну, а також енергію звукових хвиль.

Обладнання та матеріали:

Компоненти Амперії:

Illustration

джерело струму

Illustration

мультиметр

Illustration

лампа розжарювання

Illustration

двигун постійногоструму

Illustration

вимикач

Illustration

динамік

Illustration

з’єднувальні провідники

Illustration

термосенсор

Перевіряємо:

 електричний струм може виконувати роботу, у результаті якої електрична енергія трансформується в інші форми енергії, зокрема у теплову, світлову та механічну, а також в енергію звукових хвиль.

Хід досліду:

1. Беремо необхідне для проведення досліду обладнання.2. Складаємо просте електричне коло за схемою:

Illustration

3. Розмикаємо вимикачем коло, вмикаємо джерело живлення, встановлюємо на ньому постійний струм з вихідною напругою 5 В.4. Вмикаємо мультиметр та приєднуємо до нього термосенсор. Визначаємо температуру поверхні лампи, що не працює та переконуємося, що вона має кімнатну температуру.5. Замикаємо вимикач. Звертаємо увагу, що у колі є електричний струм. За допомогою термосенсора продовжуємо визначати температуру поверхні лампи та переконуємося, що вона швидко зростає. Це свідчить про те, що у лампі розжарювання енергія струму трансформується у теплову енергію, яка, своєю чергою, трансформується в енергію світла.6. Вимкнемо вимикач та від’єднаємо лампу, замість неї приєднаємо до джерела живлення мотор. Знову замкнемо вимикачем коло. Переконуємося, що на цей раз енергія струму трансформується у механічну енергію, оскільки мотор здійснює швидкі обертальні рухи.7. Знову розірвемо коло вимикачем. Переведемо блок живлення у режим змінного струму та встановимо на ньому вихідну напругу 3 В, а частоту — 500 Гц. Замість мотора помістимо у коло динамік.8. Замкнемо коло та переконуємося, що на цей раз енергія змінного струму на динаміку трансформується в енергію звукових хвиль.

Illustration

Висновок:

Під час виконання досліду ми переконались у тому, що електрична енергія може трансформуватись в інші форми енергії, зокрема у теплову, світлову та механічну, а також енергію звукових хвиль.