Визначення опору високоомного провідника

У досліді з’ясовуємо як із закону Ома можна визначити опір ділянки кола, зокрема представленої високоомним ніхромовим провідником, використовуючи амперметр та вольтметр.

Обладнання та матеріали:

Компоненти Амперії:

Illustration

джерело струму

Illustration

ніхромовий провідникдіаметром 0,3 мм

Illustration

з’єднувальні провідники

Illustration

мультиметри(2 шт.)

Для проведення демонстраційного досліду краще використовувати два мультиметри, але оскільки в набір Amperia входить лише один — другий тимчасово можна використати з іншого набору.

Додаткове обладнання:

лінійка

З’ясовуємо:

 як із закону Ома можна визначити опір ділянки кола використовуючи амперметр та вольтметр.

Хід досліду:

1. Беремо необхідне для проведення досліду обладнання.2. Відміряємо ніхромовий провідник довжиною 50 см. Складаємо електричне коло за схемою (якщо дослід проводиться лише з одним мультиметром, тоді у якості вольтметра можна використати блок живлення):

Illustration

3. Вмикаємо блок живлення, переконуємося, що він працює у режимі постійного струму та встановлюємо на ньому вихідну напругу 1 В. Вмикаємо мультиметри.
4. Фіксуємо результати вимірів мультиметрів.
5. Поступово змінюємо значення вихідної напруги на джерелі живлення до 5 В та фіксуємо результати вимірів мультиметрів.
6. За отриманими даними вимірів мультиметрів із закону Ома визначаємо середнє значення опору досліджуваного високоомного провідника довжиною 50 см та діаметром 0,3 мм.

Висновок:

Під час виконання досліду ми з’ясували як із закону Ома можна визначити опір ділянки кола, зокрема представленої високоомним ніхромовим провідником, використовуючи амперметр та вольтметр.