Дякуємо за підписку!
Ми надішлемо вам оновлення сайту листом
У досліді перевіряємо закони паралельного з’єднання провідників та переконуємось, що вони виконуються.
Компоненти Амперії:
джерело струму
мультиметр
вимикач
резисторина 50 та 100 Ом
Перевіряємо закони паралельного з’єднання:
● напруга на окремих ділянках кола і на кінцях всіх паралельно з’єднаних провідників є однаковою: U = U1 = U2;● сила струму в нерозгалуженій частині кола дорівнює сумі сил струмів в окремих паралельно з'єднаних провідниках: І = І1 + І2;● загальний опір кола визначається з рівняння: R = (R1R2)/(R1 + R2).
Хід досліду:
1. Беремо необхідне для проведення досліду обладнання.
2. Складаємо електричне коло за схемою:
3. Розмикаємо вимикачем коло, вмикаємо джерело живлення, встановлюємо на ньому постійний струм з вихідною напругою 5 В.4. Перевіряємо рівняння: U = U1 = U2. Для цього за допомогою мультиметра визначимо напругу на обох резисторах та на кожному з резисторів окремо:
5. Переконуємося, що напруга у всіх частинах кола є однаковою (у межах похибки).6. Перевіряємо рівняння: І = І1 + І2. Для цього за допомогою мультиметра визначимо силу струму перед розгалуженою частиною кола, перед першим та перед другим резистором:
7. Переконуємося, що сила струму перед розгалуженою частиною кола дорівнює сумі сил струмів на першому і другому резисторах окремо (у межах похибки).8. Перевіряємо рівняння: R = (R1R2)/(R1 + R2). Для цього за допомогою мультиметра у режимі омметра визначаємо опір першого і другого резисторів окремо, а також обох паралельно з’єднаних резисторів:
9. Переконуємося, що опір паралельно з’єднаних резисторів є суттєво нижчим за опір кожного з резисторів зокрема і дорівнює відношенню добутку опорів резисторів до їхньої суми (у межах похибки).
Висновок:
Під час виконання досліду ми перевірили закони паралельного з’єднання провідників та переконались, що вони виконуються.