Осадження міді з розчину купрум(ІІ) сульфату

У досліді пересвідчуємось, що під час проходження струму через розчин електроліту на електродах відбуваються процеси окиснення аніонів та відновлення катіонів. Зокрема спостерігається руйнування анода через взаємодію з аніонами та випадання атомарної міді на катоді через взаємодію з катіонами.

Обладнання та матеріали:

Компоненти Амперії:

Illustration

джерело струму

Illustration

лампа розжарювання

Illustration

вимикач

Illustration

з’єднувальні провідники

Illustration

електрохімічна комірка

Illustration

мідні електроди(2 шт.)

Додаткове обладнання:

чиста водамідний купорос

Переконуємося, що:

 під час проходження струму через розчин електроліту на електродах відбуваються процеси окиснення аніонів та відновлення катіонів.

Хід досліду:

1. Беремо необхідне для проведення досліду обладнання.
2. Розчиняємо у воді в електрохімічній комірці купрум(ІІ) сульфат, а поверхню електродів максимально добре очищаємо.
3. Складаємо електричне коло за схемою:

Illustration

4. Розмикаємо вимикачем коло, вмикаємо джерело живлення, встановлюємо на ньому постійний струм з вихідною напругою 5 В. Замикаємо коло. Звертаємо увагу, що у колі є струм, оскільки лампа розжарювання яскраво світиться, адже мідний купорос є сильним електролітом.5. Проводимо дослід протягом декількох хвилин, далі розмикаємо вимикачем коло та виймаємо електроди. Звертаємо увагу, що анод потемнів, оскільки його руйнували сульфат-іони (аніони) сприяючи перетворенню атомів Купруму у йони та розчиненню їх у розчині. Натомість на катоді утворився червонуватий наліт, оскільки на ньому Купрум-іони відновлювались та осідали у вигляді атомарної міді.

Висновок:

Під час виконання досліду ми змогли пересвідчитись, що під час проходження струму через розчин електроліту на електродах відбуваються процеси окиснення аніонів та відновлення катіонів. Зокрема спостерігається руйнування анода через взаємодію з аніонами та випадання атомарної міді на катоді через взаємодію з катіонами.