Дякуємо за підписку!
Ми надішлемо вам оновлення сайту листом
У досліді переконуємось, що сила струму у колі залежить від прикладеної напруги та опору цього кола, який, своєю чергою, залежить від опору елементів кола та характеру їхнього підключення.
Обладнання та матеріали:
Компоненти Амперії:
джерело струму
вимикач
лампа розжарювання
резисторна 10 Ом
Перевіряємо:
● силу струму у колі візуально можна виявити за інтенсивністю світіння лампи розжарювання;● сила струму у колі залежить від опору цього кола та прикладеної до нього напруги;● опір електричного кола залежить від опору елементів цього кола та характеру їхнього підключення (крім випадків рівнозначного підключення елементів).
Хід досліду:
1. Беремо необхідне для проведення досліду обладнання.
2. Складаємо просте електричне коло за схемою:
3. Розмикаємо вимикачем коло, вмикаємо джерело живлення, встановлюємо на ньому постійний струм з вихідною напругою 1 В. Звертаємо увагу, що у колі немає струму, оскільки лампа розжарювання не світиться.4. Замикаємо вимикач. Переконуємося, що тепер у колі є слабкий електричний струм, оскільки лампа світиться дуже слабко. Числові виміри сили струму у колі можна побачити на джерелі живлення.5. Поступово збільшуємо на джерелі живлення вихідну напругу до 5 В. Звертаємо увагу, що сила струму у колі також поступово зростає як і інтенсивність світіння лампи.6. Розмикаємо коло і збільшуємо кількість провідників між вимикачем і лампою розжарювання до 4—5, знову замикаємо коло та переконуємося, що сила струму у колі майже не змінилась, як і інтенсивність світіння лампи, оскільки опір кількох провідників є занадто незначним, щоб суттєво вплинути на силу струму.7. Розмикаємо коло та модифікуємо його за схемою:
8. Знову замикаємо коло. Переконуємося, що на цей раз опір кола суттєво збільшився, у результаті цього сила струму, як і інтенсивність світіння лампи, зменшились.9. Знову розмикаємо коло та модифікуємо його за схемою:
10. Замикаємо коло, звертаємо увагу, що сила струму у колі суттєво зросла, а інтенсивність світіння лампи повернулась до початкового рівня.11. Знову розмикаємо коло та змінюємо характер підключень елементів:
12. Замикаємо коло та переконуємося, що це ніяк не вплинуло на результат досліду.13. Нарешті знову розмикаємо коло та змінюємо характер підключень елементів:
14. Замикаємо коло та переконуємося, що це також ніяк не вплинуло на результат досліду.
Висновок:
Під час виконання досліду ми переконались, що сила струму у колі залежить від прикладеної напруги та опору цього кола, який, своєю чергою, залежить від опору елементів кола та характеру їхнього підключення.