Просте електричне коло

У досліді переконуємось, що для того, щоб у колі існував електричний струм, потрібно щоб коло було замкнутим і містило щонайменше одне джерело електричного струму. Наявність струму у колі можна виявити за світінням лампи розжарювання.

Обладнання та матеріали:

Компоненти Амперії:

Illustration

джерело струму

Illustration

лампа розжарювання

Illustration

вимикач

Illustration

з’єднувальні провідники

Перевіряємо:

 для того, щоб у колі існував електричний струм, потрібно щоб коло було замкнутим і містило щонайменше одне джерело електричного струму; наявність електричного струму у колі можна виявити за його дією, зокрема за світінням лампи розжарювання.

Хід досліду:

1. Беремо необхідне для проведення досліду обладнання.
2. Складаємо просте електричне коло за схемою:

Illustration

3. Розмикаємо вимикачем коло, вмикаємо джерело живлення, встановлюємо на ньому постійний струм з вихідною напругою 5 В. Звертаємо увагу, що у колі немає струму, оскільки лампа розжарювання не світиться.4. Замикаємо вимикач. Переконуємося, що тепер у коли є електричний струм, оскільки лампа яскраво світить.5. Розмикаємо вимикач і вилучаємо з кола джерело струму, знову замикаємо коло. Переконуємося, що лампа не світиться, оскільки у колі немає джерела струму і, відповідно, немає струму.

Висновок:

Під час виконання досліду ми переконались, що для того, щоб у колі існував електричний струм, потрібно щоб коло було замкнутим і містило щонайменше одне джерело електричного струму. Наявність струму у колі можна виявити за світінням лампи розжарювання.