Послідовне і паралельне з’єднання джерел живлення

Переконуємось, що при послідовному з’єднанні елементів живлення напруга у колі буде дорівнювати сумі їхніх напруг, а при паралельному — напруга у колі буде дорівнювати напрузі одного елементу живлення.

Обладнання та матеріали:

Компоненти Амперії:

Multimeter

мультиметр

lamp

лампа розжарювання

wires

з’єднувальні провідники

Додаткове обладнання:

три однакові пальчикові елементи живлення (батарейки)

Перевіряємо:

 при послідовному з’єднанні однакових елементів живлення напруга у колі буде дорівнювати сумі напруг джерел живлення; при паралельному з’єднанні однакових елементів живлення — напруга у колі буде дорівнювати напрузі одного джерела живлення.

Хід досліду:

1. Беремо необхідне для проведення досліду обладнання.2. З’єднаємо один елемент живлення з лампою розжарювання та звертаємо увагу на інтенсивність її світіння. Тепер визначимо за допомогою мультиметра напругу на контактах лампи, яка буде рівна близько 1,5 В.3. З’єднаємо три елементи живлення послідовно:

circuit

4. Звертаємо увагу, що лампа яскраво світиться, це вказує на те, що на її контактах створюється напруга близько 4,5 В. Тепер приєднуємо до її контактів мультиметр у режимі вольтметра та переконуємося у цьому.5. З’єднуємо усі елементи живлення паралельно:

circuit

6. Звертаємо увагу, що лампа розжарення світиться, але з низькою яскравістю. Це вказує на те, до неї прикладена напруга лише близько 1,5 В (напруга одного елементу живлення). Якщо тепер приєднати до її контактів мультиметр у режимі вимірювання напруги, ми зможемо у цьому переконатись.

Висновок:

Під час виконання досліду ми переконались, що при послідовному з’єднанні батарейок напруга у колі буде дорівнювати сумі їхніх напруг, а при паралельному з’єднанні — напруга у колі буде дорівнювати напрузі одного елементу живлення.