Послідовне і паралельне з’єднання споживачів електроенергії

Переконуємось, що якщо однакові споживачі електроенергії з’єднати послідовно, напруга на кожному з них буде дорівнювати напрузі джерела живлення поділеному на кількість споживачів, а якщо їх з’єднати паралельно — напруга на кожному споживачі буде дорівнювати напрузі джерела живлення.

Обладнання та матеріали:

Компоненти Амперії:

Power supply unit

джерело струму

lamp

лампи розжарювання(3 шт.)

Switch

вимикач

wires

з’єднувальні провідники

Перевіряємо:

 при послідовному з’єднанні однакових споживачів електричного струму напруга на кожному з них буде дорівнювати напрузі джерела живлення поділеному на кількість споживачів; при паралельному з’єднанні однакових споживачів електричного струму напруга на кожному споживачі буде дорівнювати напрузі джерела живлення.

Хід досліду:

1. Беремо необхідне для проведення досліду обладнання.2. Складемо електричне коло за схемою:

circuit

3. Розмикаємо вимикачем коло, вмикаємо джерело живлення та встановлюємо на ньому постійний струм з вихідною напругою 5 В.4. Замикаємо коло вимикачем та звертаємо увагу, що усі лампи світяться однаково з низьким рівнем яскравості, оскільки напруга на контактах кожної лампи дорівнює близько 1,7 вольта.5. Складемо коло з паралельно з’єднаними лампами розжарювання:

circuit

6. Замкнемо коло та звернемо увагу, що усі лампи світяться однаково яскраво, оскільки напруга на контактах кожної лампи дорівнює напрузі джерела живлення.

Висновок:

Під час виконання досліду ми переконались, що при паралельному з’єднанні ламп інтенсивність їхнього світіння буде суттєво вищою, ніж при послідовному. Це пояснюється тим, що при паралельному з’єднанні напруга на кожному споживачі буде дорівнювати напрузі джерела живлення, а при послідовному — напрузі джерела живлення поділеній на кількість споживачів.