Перевірка полярності джерела живлення

У досліді переконуємось, що джерело живлення має два різні полюси й електрони можуть рухатись лише від негативного до позитивного полюса, а за напрямок струму прийнято протилежний вектор — від "+" до "-". У той самий час світлодіод пропускає струм лише в одному напрямку, що дозволяє перевіряти полярність джерела живлення.

Обладнання та матеріали:

Компоненти Амперії:

Illustration

джерело струму

Illustration

вимикач

Illustration

світлодіод

Illustration

з’єднувальні провідники

Переконуємося, що:

 у провіднику існує електричний струм, якщо електрони здійснюють вільний направлений рух у ньому; електрони рухаються від негативного до позитивного полюса джерела живлення. А за напрямок струму прийнято протилежний вектор — від позитивного до негативного полюса; світлодіод світиться під дією електричного струму, але він пропускає струм лише в одному напрямку — від анода до катода.

Хід досліду:

1. Беремо необхідне для проведення досліду обладнання.2. Складаємо електричне коло за схемою:

Illustration

3. Розмикаємо вимикачем коло, вмикаємо джерело живлення, встановлюємо на ньому постійний струм з вихідною напругою 5 В. Звертаємо увагу, що у колі немає струму, оскільки світлодіод не світиться.
4. Замикаємо вимикач. Звертаємо увагу, що світлодіод яскраво світиться. Це вказує на те, що електрони можуть вільно рухатись по колу.
5. Розмикаємо коло. Змінюємо полярність світлодіода — його анод приєднуємо до негативного полюса джерела живлення, а катод — до позитивного:

Illustration

6. Знову замикаємо коло. Звертаємо увагу, що на цей раз світлодіод не світиться. Це вказує на те, що у колі немає струму, оскільки світлодіод перешкоджає руху електронів. Адже світлодіод пропускає струм лише у напрямку від анода до катода, а у нашому колі струм має напрямок від позитивного до негативного полюса джерела живлення і таким чином на світлодіоді він має напрямок від катода до анода.

Висновок:

Під час виконання досліду ми переконались, що джерело живлення має два різні полюси й електрони можуть рухатись лише від негативного до позитивного полюса, а за напрямок струму прийнято протилежний вектор — від "+" до "-". У той самий час світлодіод пропускає струм лише в одному напрямку, що дозволяє перевіряти полярність джерела живлення.