Принцип роботи реле

У досліді створюємо просте електромагнітне реле та вивчаємо принципи його роботи.

Обладнання та матеріали:

Компоненти Амперії:

Power supply unit

джерела струму(2 шт.)

Electromagnet

електромагніт

Illustration

металева пластиназ гачком

lamp

лампа розжарювання

Для проведення демонстраційного досліду треба використовувати два блоки живлення, але оскільки в набір Amperia входить лише один блок — додатковий елемент можна використати з іншого набору.

wires

з’єднувальні провідники

Додаткове обладнання:

динамометр

Переконуємося, що:

 електромагнітне реле — це тип магнітного перемикача, який використовує електромагніт для створення магнітного поля, яке своєю чергою використовується для замикання та розмикання електричного кола; електромагнітне реле легко можна зробити зі звичайного електромагніту, двох джерел живлення та динамометра.

Хід досліду:

1. Беремо необхідне для проведення досліду обладнання.2. З’єднаємо провідниками перше джерело живлення та електромагніт. Це джерело живлення ми будемо використовувати для вмикання та вимикання електромагніта.3. Осердя електромагніта з’єднаємо провідником з одною з клем другого джерела живлення, а його іншу клему з’єднаємо послідовно із лампою та металевою пластиною з гачком. Пластину покладемо неподалік від осердя електромагніта. Ця пластина буде виконувати роль вимикача, що буде замикати та розмикати коло з лампою.4. Вмикаємо блоки живлення. На другому блоці встановлюємо постійний струм з вихідною напругою 5 В. Звертаємо увагу, що лампа розжарення не світиться, оскільки коло є розімкнутим.5. Тепер будемо поступово збільшувати вихідну напругу на першому джерелі живлення, це увімкне електромагніт та буде поступово збільшувати його силу. Звертаємо увагу, що у певний момент сила магнітного поля стане настільки великою, що до магніту примагнітиться металева пластина. Це замкне коло і засвітить лампу.6. Встановимо на першому джерелі живлення напругу у 5 В. Тепер до металевої пластини з гачком приєднаємо динамометр та спробуємо її відірвати від електромагніта. Переконуємося, що навіть за прикладеної сили у 5 Н чи більше нам не вдасться це зробити.7. Тепер зменшимо вихідну напругу на першому джерелі живлення до нуля. Звертаємо увагу, що металева пластина все ще залишається примагніченою до осердя електромагніта через його залишкову намагніченість. Спробуємо її тепер відірвати використовуючи динамометр. Переконуємося, що на цей раз нам достатньо прикласти силу меншу за 1 Н, щоб розірвати коло. Цю роботу з розривання кола в електромагнітних реле, коли електромагніт вимкнений, зазвичай виконують звичайні пружини.

Illustration

Висновок:

Під час виконання досліду ми змогли зі звичайного електромагніта, джерела живлення та динамометра зробити просте електромагнітне реле та познайомитись із принципами його роботи.