Проста електрична схема з реле

Створюємо просту електричну схему, в якій реле контролює вмикання чи розмикання двох кіл: вмикає лампу та вимикає світлодіод, чи навпаки — вимикає лампу та вмикає світлодіод.

Обладнання та матеріали:

Компоненти Амперії:

Power supply unit

джерело струму(2 шт.)

Switch

вимикач

lamp

лампа розжарювання

Light emitting diode

світлодіод

Для проведення демонстраційного досліду краще використовувати два блоки живлення, але оскільки в набір Amperia входить лише один — додаткове джерело можна тимчасово використати з іншого набору.

relay

реле

wires

з’єднувальні провідники

Переконуємося, що:

 електромагнітне реле — це тип магнітного перемикача, який використовує електромагніт для створення магнітного поля, яке своєю чергою використовується для перемикання електричних кіл.

Хід досліду:

1. Беремо необхідне для проведення досліду обладнання.
2. Складаємо коло за схемою:

circuit

3. Вмикаємо обидва блоки живлення, встановлюємо на першому (керує роботою реле) постійний струм з вихідною напругою 5 В, а на другому - 4,5 В.4. Зверніть увагу, що під час того, як вимикач є розімкнутим, лампа розжарення яскраво світиться, а світлодіод — ні.5. Тепер замкнемо вимикачем коло. Звертаємо увагу на клацаючий звук, з яким реле здійснює перемикання кола. Також звертаємо увагу, що тепер лампа розжарювання не світиться, натомість світлодіод — випромінює яскраве світло.

Висновок:

Під час виконання досліду ми познайомились зі спеціальним приладом — електромагнітним реле та склали просту електричну схему, в якій реле контролює вмикання чи розмикання двох кіл: вмикає лампу та вимикає світлодіод, чи навпаки — вимикає лампу та вмикає світлодіод, іншими словами — комутує їх.