Перевірка полярності джерела живлення(2 варіант)

У досліді переконуємось, що джерело живлення має два різні полюси й електрони можуть рухатись лише від негативного до позитивного полюса, а за напрямок струму прийнято протилежний вектор — від "+" до "-". У той самий час світлодіоди пропускають струм лише в одному напрямку, що дозволяє показати відмінність між полюсами джерела живлення.

Обладнання та матеріали:

Компоненти Амперії:

Illustration

джерело струму

Illustration

з’єднувальні провідники

Додаткове обладнання:

два світлодіоди — червоний та зелений

Переконуємося, що:

 у провіднику існує електричний струм, якщо електрони здійснюють вільний направлений рух у ньому; електрони рухаються від негативного до позитивного полюса джерела живлення. А за напрямок струму прийнято протилежний вектор — від позитивного до негативного полюса; світлодіод світиться під дією електричного струму, але він пропускає струм лише в одному напрямку — від анода до катода.

Хід досліду:

1. Беремо необхідне для проведення досліду обладнання.
2. Складаємо електричне коло за схемою:

Illustration

3. Тимчасово розмикаємо коло, вмикаємо джерело живлення, встановлюємо на ньому постійний струм з вихідною напругою 2,5 В. Звертаємо увагу, що у колі немає струму, оскільки світлодіоди не світяться.4. Замикаємо коло. Звертаємо увагу, що під час такого приєднання блока живлення яскраво світиться червоний світлодіод, через який проходить струм, та не світиться зелений світлодіод, який не пропускає струм:

Illustration

5. Змінюємо полярність приєднання блока живлення. Звертаємо увагу, що на цей раз яскраво світиться зелений світлодіод, через який проходить струм, та не світиться червоний світлодіод, який не пропускає струм:

Illustration

Світлодіоди пропускають струм лише у напрямку від анода до катода та перешкоджають руху електронів у протилежному напрямку. У нашому колі світлодіоди приєднані паралельно та протилежно, саме тому вони не можуть пропускати струм (=світитись) одночасно.

Висновок:

Під час досліду ми переконалися, що джерело живлення має два різні полюси й електрони можуть рухатись лише від негативного до позитивного полюса, а за напрямок струму прийнято протилежний вектор — від "+" до "-". У той самий час світлодіоди пропускають струм лише в одному напрямку, що дозволяє показати відмінність між полюсами джерела живлення.