Робота запобіжника

Вивчаємо новий елемент електричного кола, а саме запобіжник, який служить для розриву кола, якщо струм у ньому досягає та перевищує певні гранично допустимі значення.

Обладнання та матеріали:

Компоненти Амперії:

Power supply unit

джерело струму

lamp

лампи розжарювання(від 3 до 5 шт.)

wires

з’єднувальні провідники

Додаткове обладнання:

запобіжник на 150 мА

Переконуємося, що:

 запобіжник — комутаційний апарат, призначений для розмикання кола шляхом руйнування спеціально передбачених для цього частин під дією струму, що перевищує певне значення протягом визначеного часу. Таким чином, запобіжник здійснює захист електричних мереж та обладнання від перевантажень й коротких замикань, забезпечуючи, за певних умов, ефект обмеження струму.

Хід досліду:

1. Беремо необхідне для проведення досліду обладнання.2. Складаємо електричне коло за схемою:

Illustration

3. Вмикаємо джерело живлення, переконуємося, що воно працює у режимі постійного струму.4. Тепер поступово збільшуємо вихідну напругу на джерелі живлення та фіксуємо поступове збільшення сили струму у колі.5. Звертаємо увагу, що при поступовому збільшенні напруги запобіжник тривалий час проводить струм, але при досягненні певної граничної сили струму плавкий елемент у запобіжнику розплавиться, при цьому сам запобіжник вийде з ладу та розірве коло.

Висновок:

Під час виконання досліду ми вивчили новий елемент електричного кола, а саме запобіжник, який служить для розриву кола, якщо струм у ньому досягає та перевищує певні гранично допустимі значення.