Дослідження електричної схеми з реле

Досліджуємо схему з електромагнітним реле та переконуємось у тому, що за допомогою цього приладу малий струм може керувати колами зі значно більшим струмом, у нашому випадку — на порядок більшим струмом.

Обладнання та матеріали:

Компоненти Амперії:

Power supply unit

джерела струму(2 шт.)

Multimeter

мультиметри(2 шт.)

Switch

вимикач

lamp

лампи розжарювання(2 шт.)

Для проведення демонстраційного досліду краще використовувати два блоки живлення та два мультиметри, але оскільки в набір Amperia ці елементи входять лише в одному екземплярі — додаткові елементи можна використати з інших наборів.

relay

реле

wires

з’єднувальні провідники

Переконуємося, що:

 електромагнітне реле — це тип магнітного перемикача, який використовує електромагніт для створення магнітного поля, яке своєю чергою використовується для перемикання електричних кіл; Електромагнітне реле дозволяє малим струмом здійснювати керування колами зі значно більшими струмами.

Хід досліду:

1. Беремо необхідне для проведення досліду обладнання.
2. Складаємо коло за схемою:

circuit

3. Увімкнемо обидва блоки живлення. На першому блоці, що керує роботою реле, встановимо постійний струм з вихідною напругою 3 В. На другому блоці живлення, що живить лампи розжарювання, встановимо постійний струм з вихідною напругою 5 В. Також увімкнемо мультиметри.4. Звертаємо увагу, що у колах немає струму: коло керування реле розімкнуте вимикачем, а коло із лампами розжарювання — розімкнуте реле.5. Тепер замкнемо вимикач. Звертаємо увагу, що у колі керування реле є малий струм лише у кілька десятків міліампер. Також звертаємо увагу на легке клацання, з яким реле здійснило перемикання другого кола.6. Звертаємо увагу, що після перемикання реле у другому колі є струм з силою близько 0,5 А та лампи яскраво світяться.

Висновок:

Під час виконання досліду ми познайомились зі спеціальним приладом — електромагнітним реле та переконались у тому, що за допомогою цього приладу малий струм може керувати колами зі значно більшим струмом, у нашому випадку — на порядок більшим струмом.