Дякуємо за підписку!
Ми надішлемо вам оновлення сайту листом
Досліджуємо схему з електромагнітним реле та переконуємось у тому, що за допомогою цього приладу малий струм може керувати колами зі значно більшим струмом, у нашому випадку — на порядок більшим струмом.
Обладнання та матеріали:
Компоненти Амперії:
джерела струму(2 шт.)
мультиметри(2 шт.)
вимикач
лампи розжарювання(2 шт.)
Переконуємося, що:
● електромагнітне реле — це тип магнітного перемикача, який використовує електромагніт для створення магнітного поля, яке своєю чергою використовується для перемикання електричних кіл;● Електромагнітне реле дозволяє малим струмом здійснювати керування колами зі значно більшими струмами.
Хід досліду:
1. Беремо необхідне для проведення досліду обладнання.
2. Складаємо коло за схемою:
3. Увімкнемо обидва блоки живлення. На першому блоці, що керує роботою реле, встановимо постійний струм з вихідною напругою 3 В. На другому блоці живлення, що живить лампи розжарювання, встановимо постійний струм з вихідною напругою 5 В. Також увімкнемо мультиметри.4. Звертаємо увагу, що у колах немає струму: коло керування реле розімкнуте вимикачем, а коло із лампами розжарювання — розімкнуте реле.5. Тепер замкнемо вимикач. Звертаємо увагу, що у колі керування реле є малий струм лише у кілька десятків міліампер. Також звертаємо увагу на легке клацання, з яким реле здійснило перемикання другого кола.6. Звертаємо увагу, що після перемикання реле у другому колі є струм з силою близько 0,5 А та лампи яскраво світяться.
Висновок:
Під час виконання досліду ми познайомились зі спеціальним приладом — електромагнітним реле та переконались у тому, що за допомогою цього приладу малий струм може керувати колами зі значно більшим струмом, у нашому випадку — на порядок більшим струмом.