Дякуємо за підписку!
Ми надішлемо вам оновлення сайту листом
Складаємо простий детектор освітлення, який здатний вмикати джерело світла, якщо приміщення недостатньо освітлене та навпаки вимикати лампу, якщо приміщення освітлене достатньо.
Обладнання та матеріали:
Компоненти Амперії:
джерела струму(2 шт)
транзистор NPN-типу
лампа розжарювання
фоторезистор
Додаткове обладнання:
● резистор на 2,2 кОм (якщо дослід не проходить так, як описано — варто поекспериментувати із номіналом цього резистора)
Переконуємося, що:
● транзистори є основними елементами сучасної електроніки, їх, зазвичай, застосовують в підсилювачах і логічних електронних схемах, а також в інших схемах, у яких потрібно малими вхідними напругою чи струмом керувати суттєво більшими вихідними напругою та струмом;● фоторезистор — фотоелектричний напівпровідниковий приймач світлового випромінювання, який працює завдяки ефекту фотопровідності — явищі зменшення опору напівпровідника у разі збудження носіїв заряду світлом;● електромагнітне реле — це тип магнітного перемикача, який використовує електромагніт для створення магнітного поля, яке своєю чергою використовується для замикання та розмикання електричного кола, або для перемикання між двома колами;● поєднання фоторезистора, реле та транзистора в одній схемі дозволяє скласти детектор освітлення, який у відповідь на зміну освітлення приміщення здатний вмикати чи вимикати потужне джерело світла.
Хід досліду:
1. Беремо необхідне для проведення досліду обладнання.2. Складаємо електричне коло за схемою:
3. Вмикаємо блоки живлення та встановлюємо на них постійний струм з вихідною напругою 5 В. Якщо приміщення достатньо освітлено, реле одразу розімкне коло з лампою і тим самим її вимкне. Якщо тепер затінити фоторезистор, наприклад закрити його рукою, його опір збільшиться, що призведе до вимикання реле, яке, своєю чергою, замкне коло з лампою.
Висновок:
Під час виконання досліду ми склали простий прилад автоматичного керування освітленням, який здатний вмикати джерело світла, якщо приміщення недостатньо освітлене та навпаки вимикати лампу, якщо приміщення освітлене достатньо.