Дякуємо за підписку!
Ми надішлемо вам оновлення сайту листом
У досліді перевіряємо другий закон Кірхгофа.
Обладнання та матеріали:
Компоненти Амперії:
джерела струму(2 шт.)
мультиметри(3 шт.)
резистори(на 10, 50 та 100 Ом)
з’єднувальні провідники
Перевіряємо:
● другий закон Кірхгофа, який постулює, що для будь-якого замкнутого контуру провідників алгебраїчна сума електрорушійних сил дорівнює алгебраїчній сумі добутків сил струму на кожній ділянці контуру на опір відповідної ділянки, враховуючи внутрішній опір джерел струму;● згідно з другим законом для кола, що містить два джерела живлення, три резистори та одне розгалуження:
має справджуватись наступна система рівнянь:
Хід досліду:
1. Беремо необхідне для проведення досліду обладнання.2. Аналізуємо досліджувану схему та встановлюємо напрямок струму у кожному контурі:
3. Складемо електричне коло за схемою:
4. Вмикаємо джерела живлення та встановлюємо на них постійний струм з вихідною напругою 5 В. Вмикаємо також мультиметри.5. Звертаємо увагу, що перше рівняння, I3 - I2 - I1 = 0, виконується (у межах похибки).6. Тепер за допомогою мультиметра, який ми використаємо у якості омметра, визначимо точний опір почергово усіх наявних у колі резисторів (R1, R2, R3).7. Знаючи ЕРС джерел живлення (Е1, Е2), що дорівнює вихідній напрузі, перевіряємо, чи виконуються рівняння 2 і 3: E1 = R1I1 + R3I3; E2 = R2I2 + R3I3. Переконуємося, що другий закон Кірхгофа для нашого кола виконується (у межах похибки).
Висновок:
Під час виконання досліду ми переконались, що у нашому колі, яке включає два джерела живлення, три резистори та одне розгалуження, другий закон Кірхгофа виконується (у межах похибки).