Лінії індукції магнітного поля постійних магнітів

Переконуємось в тому, що навколо будь-якого магніту існує магнітне поле, силові лінії якого є замкнуті, вони виходять з північного полюса цього магніту та входять в його південний полюс.

Обладнання та матеріали:

Компоненти Амперії:

Illustration

штабовий магніт

Illustration

підковоподібний магніт

Illustration

магнітна стрілка(компас)

Illustration

контейнер з магнітними ошурками

Перевіряємо:

 навколо будь-якого магніту існує магнітне поле, силові лінії якого завжди замкнені, вони виходять з північного полюса цього магніту і входять у його південний полюс; найсильніше магнітне поле виражене на полюсах магнітів.

Хід досліду:

1. Беремо необхідне для проведення досліду обладнання.2. За допомогою контейнера з магнітними ошурками візуалізуємо силові лінії навколо постійних магнітів різної форми. Переконуємося, що найяскравіше силові лінії виражені біля полюсів магнітів.3. Тепер за допомогою компаса визначаємо напрямок силових ліній штабового магніту. Для цього спершу підносимо компас до північного полюса магніту, фіксуємо для себе положення магнітної стрілки. Далі рухаємо компас навколо магніту по кривій лінії до точки навпроти південного полюса, при цьому постійно фіксуємо положення магнітної стрілки. Переконуємося, що лінії індукції магнітного поля навколо магніту є замкнутими, вони виходять з північного полюса і входять у південний полюс цього самого магніту.

Висновок:

Під час виконання досліду ми переконались, що навколо будь-якого магніту існує магнітне поле, силові лінії якого є замкнуті, вони виходять з північного полюса цього магніту та входять в його південний полюс.