Електромагнітна індукція

У досліді переконуємось у тому, що якщо замкнутий провідник перебуває у змінному магнітному полі або рухається у постійному магнітному полі, у ньому виникає індукційний струм — спостерігається явище електромагнітної індукції.

Обладнання та матеріали:

Компоненти Амперії:

Power supply unit

джерело струму

DC microammeter

гальванометр

Wire frame

котушка(дротяна рамка)

Magnetic bar

штабовий магніт

Electromagnet

електромагніт

wires

з’єднувальні провідники

Перевіряємо:

 електромагнітна індукція — виникнення індукційного струму у замкненому провіднику, який перебуває у змінному магнітному полі або рухається у постійному магнітному полі; змінне магнітне поле породжує в просторі вихрове електричне поле. Це поле діє на вільні заряди у провідниках. У замкнутому провіднику під дією такого вихрового поля виникає електричний струм.

Хід досліду:

1. Беремо необхідне для проведення досліду обладнання.2. Приєднуємо дротяну рамку до гальванометра.3. Швидко підносимо до центру котушки штабовий постійний магніт його південним полюсом. Звертаємо увагу, що у цьому випадку у котушці виникає електричний струм з певною силою.4. Тепер так само швидко заберемо з центру котушки постійний магніт. Звертаємо увагу, що на цей раз у котушці виникає електричний струм тієї самої сили, але протилежний за напрямком (з протилежним знаком).5. Повторимо кроки 3—4, але з північним полюсом магніту. Звертаємо увагу, на силу струму та його напрямки в обох випадках.6. Приєднуємо електромагніт до блока живлення, вмикаємо його та встановлюємо на ньому постійний струм з вихідною напругою 5 В.7. Визначаємо, який полюс електромагніта північний, а який південний (дослід "Взаємодія електромагніта з постійним магнітом").8. Повторюємо кроки 3—5, але з полюсами електромагніта. Звертаємо увагу, на силу та напрямок струму, що генерується у всіх випадках.

Висновок:

Під час виконання досліду ми переконались у тому, що якщо замкнутий провідник перебуває у змінному магнітному полі або рухається у постійному магнітному полі, у ньому виникає індукційний струм — спостерігається явище електромагнітної індукції.