Дякуємо за підписку!
Ми надішлемо вам оновлення сайту листом
У досліді переконуємось у тому, що якщо замкнутий провідник перебуває у змінному магнітному полі або рухається у постійному магнітному полі, у ньому виникає індукційний струм — спостерігається явище електромагнітної індукції.
Обладнання та матеріали:
Компоненти Амперії:
джерело струму
гальванометр
котушка(дротяна рамка)
штабовий магніт
Перевіряємо:
● електромагнітна індукція — виникнення індукційного струму у замкненому провіднику, який перебуває у змінному магнітному полі або рухається у постійному магнітному полі;● змінне магнітне поле породжує в просторі вихрове електричне поле. Це поле діє на вільні заряди у провідниках. У замкнутому провіднику під дією такого вихрового поля виникає електричний струм.
1. Беремо необхідне для проведення досліду обладнання.2. Приєднуємо дротяну рамку до гальванометра.3. Швидко підносимо до центру котушки штабовий постійний магніт його південним полюсом. Звертаємо увагу, що у цьому випадку у котушці виникає електричний струм з певною силою.4. Тепер так само швидко заберемо з центру котушки постійний магніт. Звертаємо увагу, що на цей раз у котушці виникає електричний струм тієї самої сили, але протилежний за напрямком (з протилежним знаком).5. Повторимо кроки 3—4, але з північним полюсом магніту. Звертаємо увагу, на силу струму та його напрямки в обох випадках.6. Приєднуємо електромагніт до блока живлення, вмикаємо його та встановлюємо на ньому постійний струм з вихідною напругою 5 В.7. Визначаємо, який полюс електромагніта північний, а який південний (дослід "Взаємодія електромагніта з постійним магнітом").8. Повторюємо кроки 3—5, але з полюсами електромагніта. Звертаємо увагу, на силу та напрямок струму, що генерується у всіх випадках.
Висновок:
Під час виконання досліду ми переконались у тому, що якщо замкнутий провідник перебуває у змінному магнітному полі або рухається у постійному магнітному полі, у ньому виникає індукційний струм — спостерігається явище електромагнітної індукції.